Spora szczelina w murach lublinieckiego Starostwa. Wśród pracowników… nikt nie pęka.

Spora szczelina w murach lublinieckiego Starostwa. Wśród pracowników… nikt nie pęka.

Od dłuższego czasu w jednej z zachodnich ścian gmachu Starostwa Powiatowego w Lublińcu widnieje wyraźne pęknięcie. Najlepiej widać je z okien sali konferencyjnej, zlokalizowanej na pierwszym piętrze wiekowego budynku.

Czy podłużne rozszczepienie elewacji może zagrażać sąsiedniej strukturze obiektu oraz bezpieczeństwu pracowników? O to zapytaliśmy władze powiatu.

Ten fragment gmachu obserwowany jest od dłuższego czasu. Po praz pierwszy szczelina zwróciła naszą uwagę już w maju 2012 roku, podczas Sesji Rady Powiatu, w trakcie której mieszkańcy Sierakowa Śląskiego składali na ręce Starosty Lublinieckiego, Joachima Smyły 1450 podpisów w sprawie remontu drogi powiatowej S2304, łączącej Sieraków z Rędziną (pow. oleski).

Kiedy po ponad siedmiu latach zaczęliśmy regularnie odwiedzać sesje – naszym zdaniem pęknięcie jest już zdecydowanie dłuższe – Czy Starostwo Powiatowe w Lublińcu podejmie procedury sprawdzające stan tego fragmentu budynku? Jeśli tak, to jakie? – zapytaliśmy 4 grudnia w korespondencji z magistratem.

Pękniecie na zewnętrznej ścianie budynku urzędu jest od 20 lat monitorowane przez pracowników Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Lublińcu – informuje rzecznik prasowy Starostwa, Dominika Piątek. Niestety, Starostwo nie ujawnia efektów obserwacji czynionych przez pracowników lub związanych z tym postanowień.

Budynek przy ul. Paderewskiego 7 zbudowano w latach 1894-1895 jako siedzibę “stanów powiatowych”. W okresie międzywojennym znajdowało się tu starostwo powiatowe i w takim przeznaczeniu obiekt funkcjonuje do dziś.

.

smart

 

  1. Panie Werner… stolca nie było?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.