Sportowcy z powiatu lublinieckiego nagrodzeni w Chorzowie!

W czwartek, na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się uroczysta gala, wieńcząca ubiegłoroczny plebiscyt “Sportowiec Roku” organizowany przez Dziennik Zachodni. Mieszkańcy województwa śląskiego wybrali najlepszych zawodników, trenerów i drużyny sportowe w naszym regionie. W gronie finalistów znaleźli się reprezentanci powiatu lublinieckiego.

W dwuetapowym plebiscycie kandydaci, którzy w głosowaniu czytelników DZ zajęli najlepsze wyniki w swoich powiatach, awansowali do etapu wojewódzkiego:

W kategorii Junior Roku – dziewczęta, Zuzanna Luban – badmintonistka reprezentująca STB Energia Lubliniec, zajęła 26 miejsce w skali województwa z liczbą 70 głosów. Zwyciężyła Amanda Karasek, specjalizująca się w zawodach skuterów wodnych (2076 głosów). Wśród chłopców dobre, 13 miejsce zajął Denis Macioł – na młodego piłkarza Sparty Lubliniec zagłosowało 212 osób. W tej kategorii zwyciężył Bartek Warzecha, uprawiający motocross w Auto Moto Klubie Gliwice (1149 głosów).

W kategorii mężczyzn 12 miejsce, najlepsze spośród wszystkich naszych przedstawicieli, zajął Damian Łebek (na zdjęciu), uczestnik strażackich zawodów sprawnościowych z cyklu Firefighter Combat Challenge w Pabianicach. Przedstawiciel naszego powiatu zyskał sympatię 125 głosujących. Wygrał kulturysta Mikołaj Kowalik ze Stowarzyszenia Sportowego Centrum Formy w Tarnowskich Górach (1178 głosów). W tegorocznej edycji nie zgłoszono dorosłej zawodniczki reprezentującej powiat lubliniecki. W rywalizacji pozostałych pretendentek zwyciężyła Katarzyna Kowalik specjalizująca się w tej samej dyscyplinie co triumfator w gronie panów (926 głosów).

W głosowaniu na trenera roku do finału wojewódzkiego awansował Szymon Kokot – 110 głosów pozwoliło szkoleniowcowi Sparty Lubliniec na zajęcie 25 miejsca. Najlepszy okazał się Tomasz Boral – trener kickboxingu w częstochowskiej Szkole Walki BackFist (2810 głosów). W kategorii drużyn, piłkarska ekipa Orlik LKS Sparta Lubliniec ukończyła plebiscyt na miejscu 31 z liczbą 13 głosów. Na najwyższym stopniu podium stanęli ich koledzy po fachu – piłkarze UKS Warszowice (1062 głosy). Powiat lubliniecki nie miał swojej kandydatki w kategorii kobiet.

Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu trwał od 23 listopada do 19 grudnia. Drugi etap zakończył się 8 stycznia. Laureatów wybranych w głosowaniu czytelników Dziennika Zachodniego, a osobno najlepszych sportowców w województwie śląskim nagrodziła kapituła. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczone zostały wczoraj na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Informacje za zgodą organizatorów Plebiscytu “Sportowiec Roku 2018”. Dziennik Zachodni.

.

1. No to ludzie już nie mają samokrytyki i chyba w narcyzm popadli 46 miejsce w FFC Pabianice daje tytuł sportowca roku powiatu lublinieckiego, faktycznie ten powiat umiera jeśli za takie coś wręcza się pierwsze miejsce.

Odpowiedz
    • 46 miejsce w FCC Pabianice … Ale w jakim stylu … Z połamanym palcem stopy … Zwyciestwo w zawodach o tytuł Najtwardszego Strażaka… Awans do Biegu Elita w Mistrzostwach Polski w pierwszym sezonie startów! Takiś mocny ? Jedź na zawody pokaż co potrafisz ? Z siedzenia na kanapie przed telewizorem mieć nic nie będziesz…