Sportowiec Roku 2018. Znamy wyniki reprezentantów powiatu lublinieckiego!

Sportowiec Roku 2018. Znamy wyniki reprezentantów powiatu lublinieckiego!

We wtorek zakończył się coroczny plebiscyt “Sportowiec Roku”. Głosowanie organizowane jest przez Dziennik Zachodni. Mieszkańcy województwa śląskiego wybrali najlepszych zawodników, trenerów i drużyny sportowe z naszego regionu w 2018 roku.

W gronie finalistów znaleźli się reprezentanci powiatu lublinieckiego. W kategorii Junior Roku – dziewczęta, Zuzanna Luban – badmintonistka reprezentująca STB Energia Lubliniec, zajęła 26 miejsce w skali województwa z liczbą 70 głosów. Zwyciężyła Amanda Karasek, specjalizująca się w zawodach skuterów wodnych (2076 głosów). Wśród chłopców dobre, 13 miejsce zajął Denis Macioł – na młodego piłkarza Sparty Lubliniec zagłosowało 212 osób. W tej kategorii zwyciężył Bartek Warzecha, uprawiający motocross w Auto Moto Klubie Gliwice (1149 głosów).

W kategorii mężczyzn 12 miejsce zajął Damian Łebek, uczestnik strażackich zawodów sprawnościowych z cyklu Firefighter Combat Challenge w Pabianicach. Przedstawiciel naszego powiatu zyskał sympatię 125 głosujących. Wygrał kulturysta Mikołaj Kowalik ze Stowarzyszenia Sportowego Centrum Formy w Tarnowskich Górach (1178 głosów). W tegorocznej edycji nie zgłoszono dorosłej zawodniczki reprezentującej powiat lubliniecki. W rywalizacji pozostałych pretendentek zwyciężyła Katarzyna Kowalik specjalizująca się w tej samej dyscyplinie co triumfator w gronie panów (926 głosów).

W głosowaniu na trenera roku do finału wojewódzkiego awansował Szymon Kokot – 110 głosów pozwoliło szkoleniowcowi Sparty Lubliniec na zajęcie 25 miejsca. Najlepszy okazał się Tomasz Boral – trener kickboxingu w częstochowskiej Szkole Walki BackFist (2810 głosów). W kategorii drużyn, piłkarska ekipa Orlik LKS Sparta Lubliniec ukończyła plebiscyt na miejscu 31 z liczbą 13 głosów. Na najwyższym stopniu podium stanęli ich koledzy po fachu – piłkarze UKS Warszowice (1062 głosy).

Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu trwał od 23 listopada do 19 grudnia. Zwycięzcy z miast i powiatów awansowali do finału wojewódzkiego, zachowując przy tym głosy zdobyte w pierwszej fazie – Laureatów wybranych w głosowaniu czytelników Dziennika Zachodniego, a osobno najlepszych sportowców w województwie śląskim nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które wręczone zostaną 7 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie – zapowiadają organizatorzy.

Wyniki opublikowano za zgodą organizatorów Plebiscytu “Sportowiec Roku 2018”. Dziennik Zachodni.

Zdjęcie: slaskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.