Sportowiec Roku. Nasi ludzie w wielkim finale!

Sportowiec Roku. Nasi ludzie w wielkim finale!

Zakończył się pierwszy etap prestiżowego plebiscytu “Sportowiec Roku 2018”, organizowanego przez Dziennik Zachodni. W gronie finalistów, którzy z najlepszymi wynikami zakończyli pierwsze głosowanie w miastach i powiatach, znaleźli się sportowcy, trenerzy i kluby z terenu powiatu lublinieckiego! Laureatów poznamy na początku 2019 roku.

Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu trwał od 23 listopada do 19 grudnia. Zwycięzcy z miast i powiatów awansowali do wojewódzkiego finału, zachowując głosy zdobyte w pierwszej fazie. Głosowanie w wojewódzkim finale będzie trwało od 21 grudnia 2018 do 8 stycznia 2019 r.

Laureaci zostaną wybrani w głosowaniu czytelników, a osobno najlepszych sportowców w województwie śląskim nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które wręczymy 7 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie – zapowiadają organizatorzy.

Nowością w tegorocznym plebiscycie jest kategoria Junior Roku – osobno dla dziewcząt i chłopców – co, w zamyśle twórców głosowania, jest formą dowartościowania i motywowania najmłodszych zawodników i zawodniczek. Wybór najlepszych sportowców odbywa się również w kategoriach kobiet i mężczyzn. Niebawem poznamy także najlepszych trenerów i drużyny.

W gronie finalistów reprezentujących powiat lubliniecki znaleźli się przedstawiciele badmintona i piłki nożnej – Zuzanna Luban, Denis Macioł, Szymon Kokot i drużyna Orlika LKS Sparta Lubliniec. Awans do finału wywalczył również Damian Łebek, o którym kilkakrotnie pisaliśmy na łamach Lublinieckiego.pl. Przypomnijmy, że w maju tego roku, pomimo kontuzji nogi, strażak z Taniny uczestniczył w zawodach z cyklu Firefighter Combat Challenge w Pabianicach – widowiskowej konkurencji sprawnościowej na specjalnie przygotowanym torze.

*  *  *

JUNIOR ROKU, dziewczęta: Zuzanna Luban – STB Energia Lubliniec, badminton.

JUNIOR ROKU, chłopcy: Denis Macioł – LKS Sparta Lubliniec, piłka nożna.

KOBIETY: brak kandydatki z powiatu lublinieckiego.

MĘŻCZYŹNI: Damian Łebek – FCC Poland, wyczynowe zawody strażackie.

TRENER ROKU: Szymon Kokot – LKS Sparta Lubliniec, piłka nożna.

DRUŻYNA ROKU: Orlik LKS Sparta Lubliniec.

Link do głosowania TUTAJ.

Informacje opublikowano za zgodą organizatorów Plebiscytu “Sportowiec Roku 2018”. Dziennik Zachodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.