Sprawdź czy osoba, z którą przebywałeś jest zakażona koronawirusem. Pobierz aplikację “STOP COVID” [FILM]

Sprawdź czy osoba, z którą przebywałeś jest zakażona koronawirusem. Pobierz aplikację “STOP COVID” [FILM]

Na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego przystępujemy w województwie śląskim do realizacji akcji promującej aplikację “STOP COVID ProsteGo Safe”. Aplikacja to – obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę – kolejny element ochrony przed koronawirusem – podkreśla Teresa Gluza p.o. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu.

.

W jaki sposób działa bezpłatna aplikacja, którą można pobrać na swój telefon?

STOP COVID działa w oparciu o technologię Bluetooth. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli je znajdzie, a kontakt naszego telefonu z telefonem innej osoby potrwa przynajmniej 15 minut i będzie miał miejsce w odległości mniejszej niż 2 metry, wówczas STOP COVID zapamięta go na okres 14 dni.

Jeśli w tym czasie właściciel któregoś z urządzeń zachoruje, użytkownicy aplikacji, z którymi się spotkał, otrzymają powiadomienie – Nie oznacza to , że jesteś zakażony, ani że musisz poddać się kwarantannie. Jeśli je otrzymasz, zachowaj ostrożność. Pomożesz w ten sposób zahamować rozprzestrzenianie się choroby – czytamy Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl

Jak zainstalować i uruchomić aplikację?

  • Pobierz aplikację STOP COVID ze sklepu z aplikacjami – znajdziesz go na pulpicie swojego telefonu.
  • Zaraz po pobraniu, uruchom ją w swoim telefonie – nie musisz podawać żadnych danych.
  • Pamiętaj, aby włączyć system monitorowania ryzyka – telefon podpowie Ci jak to zrobić.
  • Jeśli chcesz, regularnie wypełniaj dziennik zdrowia i test oceny ryzyka. Nie musisz, ale warto to robić.
  • Aplikacja działać będzie przez cały czas, w tle.

Co zrobić w przypadku zachorowania?

Jeśli wynik twojego testu na koronawirusa okaże się pozytywny, skontaktuje się z tobą telefonicznie pracownik Centrum Kontaktu. Zapyta między innymi o to, czy korzystasz z aplikacji. Jeśli tak, przekaże Ci specjalny numer PIN. Jak go użyć?

  • Na głównym widoku aplikacji kliknij „Więcej”.
  • Wybierz sekcję „Moje dane”.
  • Kliknij „Przekaż dane”.
  • Wprowadź 6-cyfrowy numer i zatwierdź przyciskiem „Przekaż informacje”.

Najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miałeś kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, wyświetli się odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w takiej sytuacji zrobić.

Jeśli nie chcesz czekać na telefon i wolisz działać, możesz zadzwonić do Centrum Kontaktu i poprosić o PIN pod numerem: 22 250 01 15.

Aplikacja STOP COVID jest dobrowolna, bezpłatna i anonimowa. Im więcej osób będzie korzystać z aplikacji, tym więcej uda się powiadomić o ryzyku zakażenia.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz zgłosić problem techniczny, napisz na: protego@mc.gov.pl

  1. Helena

    Witam, Panie Julianie! Dzięki, że ogarnia Pan całą tę zagmatwaną rzeczywistość i “nierzeczywistość”! Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu o aplikacji, to zdanie z “Seksmisji”: permanentna inwigilacja! Ostatnio bardzo zyskała na popularności wypowiedź B. Franklina: “Jeśli dla tymczasowego (a w dodatku iluzorycznego! – ja) bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, wkrótce nie będziemy mieć ani jednego, ani drugiego”!
    Świeże relacje ze Szwajcarii i Tanzanii są bardzo optymistyczne. Szwajcarię stać na własne zdanie, bo – bogata! Swissmedic czeka na dodatkowe informacje dotyczące bezpieczeństwa, skuteczności i jakości szczepionek. Są obostrzenia, ale w miarę racjonalne (np. na dworze oddycha się bez masek!). A w Tanzanii po prostu rząd nie zgodził się na przyjęcie narracji o pandemii, życie biegnie normalnie. Turystka zapłaciła tylko za pierwszą wizytę dot. skutecznego leczenia zaostrzonego stanu zapalnego, a kilka kolejnych, aż do wyleczenia – już za darmo. Jednocześnie perfekcyjnie funkcjonuje służba zdrowia! Prezydent jest naukowcem (chemia i matematyka) i to z jego inicjatywy wykonano prowokację, posyłając do laboratorium fałszywe próbki. Okazało się wtedy, że koronawirusem “zakażone” są koza, papaja i olej silnikowy! Jest film – komentuje A. Choinsky.
    A poza tym, mnie tam nic nie przekona do szpiegowskiej aplikacji!

    Odpowiedz
  2. Witam Pani Heleno
    “Świeże relacje ze Szwajcarii i Tanzanii “? – no niekoniecznie świeże, wydają się ciut zatęchłe. Lubi Pani linki więc proszę
    :
    https://podroze.onet.pl/aktualnosci/koronawirus-tanzania-klamstwo-wladz-o-braku-koronawirusa-ujawnione-w-telewizji-na/eqwk5bk

    https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210229923-Prezydent-Tanzanii-zmienia-zdanie-Modlitwa-nie-pokonala-COVID.html

    https://www.gov.pl/web/szwajcaria/covid-19–zasady-obowiazujace-w-szwajcarii

    https://wyborcza.pl/7,75399,26724426,bogata-szwajcaria-ma-problemy-z-dostawami-szczepionek-chaos.html

    Jak Pani dobrze wie w internecie można znaleźć wszystko, prawdę i kłamstwo i od szukającego zależy co wybierze- to jego prawo. Poszerzyła Pani swoje zaplecze eksperckie o ważne źródło -pana Andy Choinskyego
    Ja w przeciwieństwie do Pani “szpiegowską aplikację zainstalowałam” – Nikt Pani nie będzie zmuszał do tego i pewnie nic nie przekona bo swój zdrowy rozsądek
    uśpiła Pani pod grubą pierzyną spiskowych teorii podpierając się kontrowersyjnymi i wręcz wątpliwymi autorytetami. Pozdrawiam

    .

    Odpowiedz
    • Helena

      Witam Pana Roberta i Panią Agatę!
      Najpierw spojrzałam na źródło Państwa linków. Wszystkie główne media nadają to samo, zgodnie z instrukcją przekazaną w trakcie “event 201”! I wszystkie wzmacniane są “kroplówką finansową”, pewnie w różnym “stężeniu”, w zależności od oczekiwań zlecających ten zabieg. Tu, od osoby “francuskojęzycznej” dostałam wiad. o 147 mln euro, którymi koncerny farmaceutyczne kupiły sobie przychylność mediów w tym kraju: https://www.facebook.com/CiezkaArtyleria/photos/a.266421067295079/683676685569513/
      Pani Agato, wybierane przeze mnie “zaplecze eksperckie” tym różni się od “rządowych tub”, że nie jest ono zależne finansowo od koncernów, chcących bezwzględnie wmusić swój produkt, nie ma tu konfliktu interesów! A życie w każdym kraju, przeważnie wygląda trochę inaczej niż na propagandowych filmach. Naoczne relacje osób, które dłużej przebywają, pracują w danym kraju, są dla mnie bardziej wiarygodne, niż zmontowane w konkretnym celu przekazy!
      Panie Robercie, atak kaszlu prezydenta Tanzanii naprawdę nie może być dowodem na to, że w Tanzanii panuje wysoce śmiertelna zaraza, bo może on tylko zachłysnął się wodą, a może nawet złapał jakąś infekcję, która tak się objawia – bo nikt nie twierdzi, że nie ma wirusów, choć w ostatnich miesiącach grupa zupełnie “zniknęła” ze statystyk! Pozdrawiam!

      Odpowiedz
  3. Cóż nie pierwsza to apka monitorujaco-śledząco-inwigilująca. ….

    Odpowiedz
  4. Pani Helena dalej upiera się przy swojej “Antyszopce noworocznej”, a nie wie jakby skomentować to: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-01/papiez-zacheca-do-sczepien-i-zapowiada-kiedy-sam-sie-zaszczepi.html

    Odpowiedz
    • Helena

      Panie Piotrze, papież Franciszek jest dla mnie zwierzchnikiem Kościoła i powinien chronić depozyt wiary!

      Odpowiedz
      • Rozumiem, Papież Franciszek jest dla Pani tylko zwierzchnikiem Kościoła i powinien tylko chronić depozytu wiary. Nic poza tym? Żaden autorytet? Czyli nie zgadza się Pani z Jego zdaniem odnośnie “samobójczego negacjonizmu”? Woli Pani niejakiego Jacka Safutę? To Pani autorytet?

        Odpowiedz
        • Helena

          Panie Piotrze, przecież papież Franciszek nie jest: lekarzem, biologiem, epidemiologiem, wirusologiem i w temacie szczepionek może się mylić jak każdy człowiek. Nieomylnie może wypowiadać się w sprawie wiary i moralności, i to wtedy, gdy jest to głoszone “ex cathedra”. A co do tego: “kogo wolę”, to wolę tego, od kogo słyszę prawdę.

          Odpowiedz
          • A czy Pani jest lekarzem, biologiem, epidemiologiem, etc? A jednak się Pani wypowiada. Dyskusja z Panią to tak jak kopać się z koniem. Stosuje Pani podwójne standardy. Ot, moralność Kalego.

            Odpowiedz
            • Pięknie Pan podsumował naszą felietonistę. Nie zna się ale się wypowie.

              Odpowiedz
              • Helena

                Panie Piotrze, nie stosuję podwójnych standardów, bo nie oczekuję, że będę dla kogoś autorytetem – jakim powinien być następca świętego Piotra! I to przede wszystkim w sprawach wiary i moralności! A jeśli nawet sam papież Franciszek umniejsza wagę swojego urzędu, to sądzę, że nie umacnia to w wierze tych, którzy oczekują od niego jasnych, klarownych i rozstrzygających wypowiedzi w ważnych kwestiach.
                Staram się przytaczać tu tematy pomijane w masowych mediach przez polityczną poprawność, czasem dołączam swoje zdanie i podaję swoje argumenty.
                Panie Pawle, ma Pan rację, na wielu sprawach się nie znam, dlatego stale szukam nowych informacji, żeby jednak wiedzieć o czym piszę.

                Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.