“Stoimy w obliczu wyzwania”- poseł Gawron, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II

“Stoimy w obliczu wyzwania”- poseł Gawron, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II

W miniony czwartek odbyło się kolejne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu do Spraw Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, którego przewodniczącym jest poseł Ziemi Lublinieckiej, Andrzej Gawron.

Wysoka frekwencja przedstawicieli instytucji zrzeszonych w Zespole jest wyrazem ich determinacji w obronie dobrego imienia Papieża Polaka, co stanowi dla nas źródło inspiracji zaznacza poseł Gawron w nadesłanym komunikacie prasowym.

W trakcie spotkania przedstawiono liczne działania, które systematycznie podejmowane są w celu ukazania wszystkich wymiarów działalności Ojca Świętego.

Zaprezentowaliśmy stronę internetową dziedzictwojp2.pl oraz konto w portalu Facebook pod nazwą “Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II” – klamry spinające w jednym miejscu wszystkie działania. Dyskutujemy jak informować o nauczaniu Jana Pawła II, aby lepiej dotrzeć z przesłaniem Ojca Świętego do młodych ludzi. Czasów teraźniejszych nie postrzegajmy w ciemnych barwach. Stoimy w obliczu wyzwania – opowiedzenia się po stronie Prawdy i Dobra, podjęcia działań, aby chronić Dziedzictwo Świętego Jana Pawła II – podkreśla poseł Andrzej Gawron.

“Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję”. Ojciec Święty wzywa – my odpowiadamy – pisze parlamentarzysta, dziękując duszpasterzom i parafianom za podjęcie inicjatywy odprawiania Mszy Świętej w intencji Ojczyny u Ojców Oblatów w Lublińcu, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

W tak trudnych czasach ważne jest nasze działanie, ale również gorąca modlitwa o pokój na świecie i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny – dodał poseł Gawron.

Zdjęcie: Biuro Poselskie Posła Andrzeja Gawrona.

Instytucje zrzeszone w Parlamentarnym Zespole do Spraw Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II:

Źródło: dziedzictwojp2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.