Sukces uczniów lublinieckiego “Kazika” w wojewódzkim etapie olimpiady “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” [ZUS]

Sukces uczniów lublinieckiego “Kazika” w wojewódzkim etapie olimpiady “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” [ZUS]

Kacper Dłubała, Michał Walter oraz Dawid Jastrzębski z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu zajęli znakomite trzecie miejsce w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 

W końcowej klasyfikacji uczniowie “Kazika” ustąpili tylko kolegom z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej (awans do finału ogólnopolskiego) oraz rówieśnikom z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Jaworznie. W tym drugim przypadku o kolejności miejsc na podium zadecydował tylko czas wypełnienia testów, ponieważ zarówno uczniowie z Lublińca jak i z Jaworzna zgromadzili identyczną liczbę punktów.

W tym roku do pierwszego etapu, rozgrywanego na poziomie szkolnym, zgłosiło się aż 25 tys. osób z całej Polski, które wypełniały testy samodzielnie. Na etapie wojewódzkim najlepsi uczniowie z każdej placówki tworzyli już zespoły. Osiągnięcie naszych uczniów jest tym bardziej znaczące, że największa konkurencja dominowała właśnie w województwie śląskim. Do etapu szkolnego zgłosiło się tutaj 101 placówek (najwięcej w kraju) z największą liczbą uczniów sięgającą 3,1 tysiąca.

Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to konkurs organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uczestnicy weryfikują swoją wiedzę, którą zdobyli w projekcie “Lekcje z ZUS” – cyklu czterech zajęć o ubezpieczeniach, składkach, emeryturze i prowadzeniu firmy.

Udział w konkursie to nie tylko poszerzenie wiedzy o ubezpieczeniach ale też cenne nagrody: laptopy, tablety i czytniki e-booków. Już na etapie wojewódzkim na najlepszych czekały np. słuchawki bezprzewodowe oraz opaski sportowe. Z kolei laureaci ogólnopolskiego poziomu konkursu mogą liczyć na przyrzeczenie indeksu lub dodatkowe punkty w rekrutacji na renomowane uczelnie np. Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i wiele innych.

– Śmiało można powiedzieć, że młodzież, która zwycięsko przeszła etap szkolny wykazała się sporą wiedzą i osiągnęła ogromny sukces, pokonując 3 tysiące kolegów i koleżanek w województwie śląskim, zważywszy, że na poziomie wojewódzkim zakres materiału do opanowania był już zdecydowanie większy – podkreśla Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Wyniki etapu wojewódzkiego poniżej:

  1. A co z sukcesem matematycznym w Gminie Ciasna? Czemu nikt tego nie opublikuje? Mały krok dla człowieka, lecz bardzo wielki dla ludzkości.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.