Wyjątkowy prezent na 100-lecie klubu! Unia Kalety sięgnęła po Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Lublinieckiego [FILM]

Wyjątkowy prezent na 100-lecie klubu! Unia Kalety sięgnęła po Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Lublinieckiego [FILM]

W czwartek, w Lisowie odbył się wielki finał kolejnej edycji rozgrywek o piłkarski Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Lublinieckiego, w którym miejscowa Liswarta zmierzyła się z Unią Kalety.

W decydującym starciu lepsza okazała się ekipa z Kalet. Zawodnicy Unii – występujący na co dzień w klasie okręgowej – po zwycięstwie 3:0 nad rywalizującą w klasie A drużyną Liswarty Lisów, awansowali do ćwierćfinału pucharowych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. O sukcesie podopiecznych trenera Ireneusza Adamskiego zadecydowały bramki Michała Bambynka (36 min.), Radosława Paligi (56) i Oskara Krawczyka (73).

W wywiadzie dla serwisu “A i B klasa Lubliniecka” opisującego lokalne wydarzenia piłkarskie w portalu Facebook, trener Adamski nie krył zadowolenia z końcowego rozstrzygnięcia – zwłaszcza, że w ostatnich dniach piłkarze z Kalet musieli liczyć się z napiętym terminarzem, co wymusiło na szkoleniowcu Unii wprowadzenie kilku roszad w wyjściowej jedenastce.

Założona 14 lutego 1921 roku Unia, świętująca w tym sezonie 100-lecie istnienia, toczy obecnie pojedynki w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej Częstochowa – Lubliniec. Jako jedyny reprezentant Podokręgu Lublinieckiego w stawce zespołów rywalizujących o awans do IV ligi, po trzech wiosenny kolejkach zajmuje wysoką, trzecią pozycję. Z kolei Liswarta Lisów plasuje się na piątym miejscu w rozgrywkach o mistrzostwo A-klasy.

W drodze do finału Unia Kalety, przystępująca do rozgrywek o Puchar Polski dopiero w drugiej rundzie, pokonała w wyjazdowych starciach Victorię Strzebiń (5:0) oraz obrońcę tytułu – Ruch Kochanowice (2:1), a następnie na własnym boisku ekipę Promienia Glinicę (3:1). Liswarta Lisów zwyciężała natomiast z Mechanikiem Kochcice (dom 3:0 walkower), LKS-em Sieraków Śląski (wyjazd 1:0), MLKS-em Woźniki (dom 4:3 karne) oraz Tajfunem Harbułtowice (wyjazd 5:2).

FILM: Swojska Piłka [YouTube] / zdjęcie: A i B klasa Lubliniecka [Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.