Świat okiem niezwykłej mieszkanki. Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza wystawę fotografii Moniki Kuboś

Świat okiem niezwykłej mieszkanki. Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza wystawę fotografii Moniki Kuboś

Marzec w Miejskim Domu Kultury rozpoczął się od wyjątkowego wydarzenia – był to wernisaż wystawy fotografii Moniki Kuboś pt. ,,to tutaj…’’.

W inauguracji wzięło udział wielu mieszkańców, którzy chcieli zobaczyć prace artystki wystawione w holu MDK. W wernisażu uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta Lublińca – Edward Maniura wraz z zastępcą, Anną Jonczyk – Drzymała oraz Adam Richter – radny Rady Miejskiej w Lublińcu.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agata Woźniak- Rybka powitała gości i przedstawiła sylwetkę artystki – Obserwuję prace Moniki Kuboś prezentowane w mediach społecznościowych i bardzo cieszy mnie jej rozwój oraz to, że została przyjęta do Związku Polskich Artystów Fotografików. Miejski Dom Kultury świętuje w tym roku swoje 60. urodziny pod hasłem: „Kultura na zdrowie”, a takie chwile jak ta – obcowania ze sztuką – wpływają na nas bardzo pozytywnie – mówiła Agata Woźniak – Rybka.

Monika Kuboś, opowiadając o tym jak powstały zaprezentowane fotografie, podkreśliła, że ,,to tutaj w Lublińcu doświadcza tego, co najważniejsze’’.

Część zdjęć została wykonana w lasach lublinieckich, w czasie lockdownu wywołanego pandemią koronawirusa. Symbolizowały one samotność, odizolowanie i strach, z jakim wszyscy się w tamtym czasie zmagaliśmy. Nie zabrakło również prywatnych ujęć, takich jak trzymana przez artystkę opaska, którą jej synek miał założoną w szpitalu po urodzeniu, spacer po lublinieckim rynku czy miłe momenty w domowym zaciszu.

Monika Kuboś to wyjątkowa mieszkanka Lublińca. Od 26 lutego 2021 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Na swym koncie posiada już liczne wystawy zbiorowe i indywidualne. Jest laureatką Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury.

Aparat fotograficzny służył Monice do zapamiętywania ludzi i emocji od kiedy była nastolatką. Z upływem czasu fotografia stała się dla niej wewnętrznym okiem, które pozwala mocniej odczuwać i lepiej rozumieć otaczający świat – podkreśla Paulina Wojtulek z MDK Lubliniec.

Wystawę można będzie odwiedzać w holu MDK Lubliniec do końca marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.