Święta Bożego Narodzenia na drogach w powiecie lublinieckim oraz w całym kraju [statystyki]

Święta Bożego Narodzenia na drogach w powiecie lublinieckim oraz w całym kraju [statystyki]

Pięć kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń – to bilans minionego weekendu na drogach w powiecie lublinieckim. W skali całego kraju policja odnotowała 110 zdarzeń drogowych – więcej niż w 2020 roku choć liczba ofiar, na szczęście, tym razem była zdecydowanie mniejsza.

Jeśli chodzi o nasze gminy – Do dwóch kolizji doszło na terenie Lublińca. Kolejne miały miejsce na autostradzie A1 (gm. Woźniki), a także w Psarach i w Koszęcinie – wymienia sierż. Tomasz Konicki, p.o. oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

W kolizji na autostradzie A1 samochód osobowy marki Mercedes uderzył w bariery ochronne. Podróżujące cztery osoby opuściły samochód przed przyjazdem służb.

W województwie śląskim doszło do pięciu wypadków, w których rannych zostało 5 osób oraz do 339 kolizji. Mundurowi przeprowadzili 195 kontroli, odnotowując 78 wykroczeń. Zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych. Dla 48 nietrzeźwych kierujących podróż zakończyła się… spotkaniem z mundurowymi [na podst.: slaska.policja.gov.pl]

W całej Polsce odnotowano 110 wypadków. W porównaniu do 26 ofiar z 2020 roku, życie na drogach straciły tylko cztery osoby. Jednak w tegorocznych zdarzeniach więcej osób odniosło rany – to 140 podróżujących (103 w 2020 roku). Od piątku do północy z niedzieli na poniedziałek zatrzymano łącznie 510 nietrzeźwych kierujących, a więc o 17 więcej niż w roku 2020.

Polska, wypadki 24-26.12.2021 oraz 2020

Służby nieustannie apelują o rozwagę na drogach, zwłaszcza w obliczu niesprzyjających warunków pogodowych. Według prognoz IMiGW minusowe temperatury w rejonie powiatu lublinieckiego powinny utrzymać się do środy – mogą towarzyszyć im opady śniegu (głównie w nocy z wtorku na środę), które z późniejszym wzrostem temperatury będą przekształcać się w deszcz.

Już w poniedziałek rano do groźnej kolizji doszło na drodze krajowej nr 46 w okolicach Pawonkowa – Przy skręcie na Draliny, kierująca kobieta straciła panowanie nad samochodem osobowym, co skończyło się dachowaniem – informuje portal slu24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.