Sytuacja epidemiczna w powiecie lublinieckim: zmarła 44 osoba – spadek liczby aktywnych zakażeń [PSSE 18.11.]

Sytuacja epidemiczna w powiecie lublinieckim: zmarła 44 osoba – spadek liczby aktywnych zakażeń [PSSE 18.11.]

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublińcu opublikowała kolejny raport dotyczący sytuacji epidemicznej w powiecie lublinieckim. 

W najnowszym komunikacie poinformowano o 37 nowych zakażeniach wirusem Sars-Cov-2. Notujemy przy tym 73 kolejne ozdrowienia.

W ogólnym bilansie liczba aktywnych zachorowań na terenie powiatu lublinieckiego zmalała o 37 i sięga obecnie 485.

Zmianie uległa liczba osób poddanych kwarantannie – dzisiaj to 1 105 mieszkańców, a więc o 17 mniej niż w poprzednim komunikacie lublinieckiego Sanepidu. Zmniejszyła się również liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym (izolacja). Liczba mieszkańców przebywających w szpitalach zakaźnych z powodu podejrzenia zakażeń wirusem Sars-Cov-2 utrzymała się na poziomie 9.

PSSE podała również informację o kolejnym zgonie na terenie powiatu lublinieckiego – w szpitalu w Częstochowie zmarła 45-letnia kobieta, która nie miała chorób współistniejących. Od 31 marca w powiecie lublinieckim zanotowano łącznie 44 zgony.

Sytuacja w Polsce: minionej doby na terenie kraju zanotowano 19 883 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 2 214 w województwie śląskim – informuje Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 112 osób, a 491 z powodu współistnienia COVID z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych na terenie kraju sięga obecnie 772 823 / 11 451 (wszystkie pozytywne przypadki / w tym osoby zmarłe).

Poprzednie raporty dla powiatu lublinieckiego: TUTAJ

Województwo Śląskie: TUTAJ

Polska i świat w czasie rzeczywistym: TUTAJ

zdjęcie: archiwum WOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.