Sytuacja z wodą pitną jak jak na razie stabilna? Mamy sygnały z kolejnych gmin.

Sytuacja z wodą pitną jak jak na razie stabilna? Mamy sygnały z kolejnych gmin.

Od wtorku jesteśmy w kontakcie z gminami zlokalizowanymi na terenie powiatu lublinieckiego. W obliczu panujących upałów monitorujemy sytuację wodną, pytając samorządowców czy nie wykluczają oni wprowadzenia ostrzeżeń i apeli o oszczędzanie zasobów wody pitnej. Po wczorajszym, pozytywnym meldunku z Gminy Koszęcin, uzyskaliśmy odpowiedzi z gmin Boronów i Woźniki.

– Obecnie na obszarze samorządu standardowo, bez upałów, zużywanych jest przez odbiorców ok. 950 m3 na dobę. W dni gorące zużycie wzrasta do 1.400-1.500 m3/d. Możliwości wydobywcze ujęcia wynoszą ok. 2.100 m3/d. Wynika z tego, że sieć wodociągowa w Gminie Koszęcin jest w stanie pokryć zapotrzebowanie mieszkańców na wodę – poinformowała we wtorek Monika Kryś, z sekretariatu UG Koszęcin.

Co dzieje się w Gminie Woźniki? – Stan wód i zaopatrzenie w wodę pitną monitorowany jest na bieżąco przez pracowników Veolia – Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Obecnie nie ma problemów związanych z tym tematem – zapewnia Wojciech Zawadzki, Kierownik Referatu Promocji, Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych dodając, że jeżeli pracownicy przedsiębiorstwa zgłoszą taką konieczność, wówczas gmina podejmie stosowne działania.

I jeszcze rzut oka na Gminę Boronów. Na chwilę obecną – Nie ma zagrożenia spowodowanego dostawą wody pitnej dla mieszkańców gminy. Nie zaszła więc konieczność ostrzeżenia dotyczącego oszczędności wody – czytamy w korespondencji zwrotnej Sekretarza Gminy Boronów, Szymona Żyłki.

Czekamy na meldunki z gmin Ciasna, Kochanowice, Herby, Pawonków i z Miasta Lubliniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.