Szczepienia przeciw COVID-19 również w aptekach. Na ogólnopolskiej liście pierwsze placówki z powiatu lublinieckiego

Szczepienia przeciw COVID-19 również w aptekach. Na ogólnopolskiej liście pierwsze placówki z powiatu lublinieckiego

Obok szpitali, przychodni i powszechnych punktów szczepień, zlokalizowanych m.in. w szkołach czy na stadionach, apteki to kolejne miejsce, w którym można zaszczepić się przeciw Covid-19 – poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach w wydanym komunikacie prasowym. 

Jest to dla mieszkańców kolejna możliwość przyjęcia szczepienia przeciw Covid-19 podczas załatwiania zwykłych codziennych spraw. Wychodzimy ze szczepieniami do mieszkańców, uruchamiając kolejne dogodne możliwości przyjęcia szczepionki. Jesteśmy na niemal wszystkich imprezach weekendowych w gminach z naszymi mobilnymi punktami szczepień i do tej pory podczas takich akcji zaszczepiliśmy jednodawkową Johnson & Johnson blisko 8 tys. osób. Stoimy przy targowiskach miejskich, na rynkach, przy kąpieliskach miejskich czy nawet na plaży wszędzie tam, gdzie samorządy zaproponują i widzą potrzebę – podkreślił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Do Narodowego Programu Szczepień dołączyło już ponad 50 aptek z naszego województwa działających m.in. w Katowicach, Rybniku, Dąbrowie Górniczej czy Częstochowie. Na ogólnopolskiej mapie naniesiono już pierwsze punkty położone w powiecie lublinieckim – w Lublińcu (2) i Herbach.

Wykaz wszystkich punktów aptecznych realizujących szczepienia można znaleźć na specjalnej mapie punktów szczepień dostępnej na stronie:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien
(należy zaznaczyć opcję: typ punktu “apteczny” i wpisać nazwę miejscowości)

Jak zaszczepić się w aptece?

Podobnie jak w przypadku innych punktów, do przyjęcia szczepionki w aptece niezbędne jest e-skierowanie. Zarejestrować się można bezpośrednio w punkcie aptecznym, poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię 989. Co istotne, proces szczepień w aptekach jest bezpieczny, a kwalifikacja oraz samo szczepienie wykonywane są przez przeszkolonych farmaceutów.

Do Narodowego Programu Szczepień mogą dołączać kolejne apteki

Śląski Urząd Wojewódzki zachęca apteki ogólnodostępne, które jeszcze nie wykonują szczepień, do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień. Nabór nadal jest otwarty – wystarczy złożyć drogą elektroniczną odpowiedni wniosek do Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Szczegółowe informacje na temat naboru oraz warunki, jakie musi spełniać apteka, aby przystąpić do Narodowego Programu Szczepień znaleźć można na stronach Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Katowicach.

Zdjęcie: archiwum

  1. )>>EPFIZERD—-
    Robiłem dzisiaj zakupy w dyskoncie spożywczym.
    Gdy przyszło do płacenia, kasjerka zapytała “czy doliczyć reklamówkę?”
    Odpowiedziałem “tak, proszę.” Następnie dodała “czy mogę zaproponować
    dawkę przypominającą preparatu przeciwko covid19”? Bez namysłu odpowiedziałem “tak, oczywiście” i podwinąłem rękaw koszuli, przygotowując się na upragniony zastrzyk. Tak właśnie przyjąłem comiesięczną dawkę przypominającą preparatu,
    który wprawdzie nie chroni ani przed zakażeniem, ani przed zachorowaniem,
    ani przed śmiercią, ale przedłuża o 30 dni ważność paszportu covidowego,
    dzięki któremu mogę jeździć komunikacją miejską w obrębie swojego województwa,
    poza kolejką wchodzić na teren lasów państwowych czy skorzystać z lekarskiej teleporady. To niesamowite, jak proste stało się życie dzięki szczepionkom przeciwko covid19!
    PAN AUTOR PROSZONY uprzejmie O SPRAWDZENIE > CZY JEST ZESTAW ANTYWSTRZĄSOWY W APTECE SZCZEPIENNEJ ? JA SPRAWDZIŁEM. Aptelarz opłacany z podatków dostaje 65 złotych za daweczkę + koszt preparatu == całkowita dobrowolność iniekcjowania. 10 osób = 650 zł. Warto żyć …

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.