Szkoła w Lubszy świętuje!

Szkoła w Lubszy świętuje!

W niedzielę, 3 grudnia, na terenie szkoły podstawowej w Lubszy, odbył się coroczny kiermasz świąteczny. Tym razem spotkanie mieszkańców miało wyjątkowy charakter, ponieważ organizację kiermaszu połączono z otwarciem “Podwórka Talentów Nivea”.

Wiosną br. placówki szkolne, domy kultury oraz gminy z całej Polski przystąpiły do trzeciej edycji konkursu “Podwórko Talentów Nivea”, w którym można było ubiegać się o montaż zewnętrznych urządzeń edukacyjnych. Warunkiem udziału w projekcie było przygotowanie filmu z prezentacją talentów dzieci z aspirującego terenu. Po wstępnym wyborze nadesłanych propozycji, najlepsze filmy wzięły udział w głosowaniu internautów. Spośród 200 zakwalifikowanych zgłoszeń szkoła podstawowa z Lubszy znalazła się w gronie dwudziestu szczęśliwców, do których trafiły plenerowe urządzenia edukacyjne. Lubsza znalazła się na 9 miejscu, z niemal 39 tysiącami zebranych głosów.

“Podwórko Talentów Nivea” składa się z urządzeń rekreacyjnych, podzielonych na trzy strefy. Pierwszą z nich stanowią elementy naukowe, rozwijające wyobraźnię oraz przybliżające świat ciekawostek. Drugą strefę tworzą urządzenia sportowe, kształtujące kondycję i sprawność fizyczną. Ostatni zbiór związany jest z zagadnieniami artystycznymi – zestaw pobudza zdolności twórcze, pomysłowość i kreatywność. Celem takiego układu elementów jest aktywizacja dzieci o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku. Uczniowie z Lubszy będą mogli rozwijać umiejętności na wielu płaszczyznach i pójść w ślady znanych osobistości, takich jak Natalia Kukulska czy Mateusz Kusznierewicz, którzy promują konkurs jako ambasadorzy projektu.

Zadowolenia z odniesionego sukcesu nie kryje Ewa Kita, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubszy, która zainicjowała udział placówki w konkursie – To wspaniałe osiągnięcie, na które nigdy nie mogłaby sobie pozwolić nasza szkoła. Jestem szczególnie wdzięczna nauczycielkom koordynującym działania, Klaudii Skiba oraz Darii Klyta. Słowa uznania należą się również uczniom, rodzicom, księżom z parafii w Lubszy i pobliskiej Babienicy oraz instytucjom, które wspomogły nasze starania – powiedziała dyrektor – Nawet podczas niedzielnej ceremonii otwarcia, w trakcie kiermaszu, mogliśmy liczyć na przychylność pana Krzysztofa Pytel, który na tą wyjątkową okoliczność przygotował iluminacje świetlne – dodała Ewa Kita.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Lublińcu bez problemu udało się pokonać wszystkie wymogi formalno – prawne. Dzisiaj 59 uczniów szkoły oraz 31 przedszkolaków z Lubszy może korzystać z nowoczesnego podwórka naukowego zlokalizowanego na powierzchni 400 metrów kwadratowych. Wśród kilkunastu urządzeń znalazły się m.in.: planetarium, zegar słoneczny, bryła wspinaczkowa, trampoliny, tablice muzyczne, a nawet scena teatralna. Film uczniów z Lubszy dostępny jest w portalu YouTube oraz na oficjalnej stronie organizatora konkursu.

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.