SZLACHETNA PACZKA 2020. Znakomity bilans jubileuszowej edycji w powiecie lublinieckim!

SZLACHETNA PACZKA 2020. Znakomity bilans jubileuszowej edycji w powiecie lublinieckim!

Za nami 20 edycja Szlachetnej Paczki, która w wielu opiniach – ze względu na COVID-19, w tym roku wydawała się jeszcze bardziej potrzebna niż dotychczas. Jubileuszowa odsłona Szlachetnej Paczki nie ominęła Lublińca. Pomimo wielu utrudnień spowodowanych sytuacją epidemiczną, organizatorzy zakasali rękawy i znów udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych! 

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, osoby i organizacje zaangażowane w coroczny projekt nie zajmują się przygotowywaniem paczek. Inicjatywa oparta jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają konkretnym rodzinom w potrzebie. Działacze szukają rodzin i pracują z nimi – przypomina Agnieszka Famulla, wolontariuszka i specjalista ds. promocji w biznesie w rejonie lublinieckim.

Na naszym obszarze aktywnie działa aż 17 wolontariuszy, którzy już od października sporządzali historię rodzin, aby móc włączyć je do programu – W tym roku odwiedziliśmy 82 rodziny. Po zapoznaniu się z historią oraz po weryfikacji wytycznych, do programu zostało włączonych 46 rodzin. Od 14 listopada darczyńcy zainteresowani wsparciem mogli zaglądać na stronę projektu i wybrać rodzinę, której chcą pomóc. Nie inaczej było w powiecie lublinieckim, w którym błyskawicznie rozeszły się historię naszych rodzin, dzięki czemu znalazły one swojego anioła – podkreśla Karolina Zozgórnik-Ortyl, Koordynator Regionalny projektu Szlachetna Paczka.

Przekrój darczyńców jest różny – akcję wspierają m.in. instytucje publiczne, zakłady pracy, osoby prywatne i stowarzyszenia.

W dniach od 12-13 grudnia odbywał się “Weekend Cudów” – to wówczas rodziny otrzymały wsparcie w postaci paczek przygotowanych przez darczyńców – Skala emocji jak towarzyszyła nam podczas tego weekendu, była trudna do pisania. To po prostu trzeba przeżyć i zobaczyć na własne oczy. Radość miesza się z łzami i niedowierzaniem, że wśród nas jest tyle wspaniałych osób, które chcą nieść pomoc potrzebującym – podsumowują działacze.

Zespół Szlachetnej Paczki w Lublińcu dziękuje wszystkim, którzy w tych dniach wsparli wolontariuszy – W szczególności chcemy podziękować Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu, na czele z panią dyrektor Bożeną Wręczycką, za możliwość zorganizowania magazynu na terenie placówki. Podziękowania kierujemy również do naszych niezawodnych kierowców – Wojtka, Kuby, Marcina, Krzysia i Grzegorza. W tym miejscu nie możemy zapomnieć o młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu, która również w tym roku aktywnie wspierała naszą akcję. Miejmy nadzieję, że za rok o tej samej porze Szlachetna Paczka będzie działać tak aktywnie, jak w trakcie jubileuszowej edycji – przyznaje Karolina Zozgórnik-Ortyl.

Lubliniecki.pl towarzyszył wolontariuszom w trakcie finału Szlachetnej Paczki w 2019 roku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.