SZLACHETNA PACZKA 2021 w powiecie lublinieckim. Możesz wspomóc przedświąteczną zbiórkę darów dla potrzebujących!

SZLACHETNA PACZKA 2021 w powiecie lublinieckim. Możesz wspomóc przedświąteczną zbiórkę darów dla potrzebujących!

W sobotę 13 listopada ruszyła 21. edycja Szlachetnej Paczki. O godzinie 8:00 uruchomiona została baza potrzebujących pomocy. W ubiegłorocznej edycji programu wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin z 93 miejscowości. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w pomoc zaangażowało się ponad 420 tysięcy Polaków.

Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił – poinformowała Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.

“Szlachetna paczka” 2021 w powiecie lublinieckim

Powiat lubliniecki od kilku lat także angażuję się w idee mądrej pomocy, jaka przyświeca akcji. Już w październiku wolontariusze pozyskują historie rodzin, które w wielu przypadkach są kierowane do programu przez instytucje takie jak GOPS, MOPS, PCPR itp.

Obecnie zostało sprawdzonych 40 rodzin w całym powiecie lublinieckim, które zostały zgłoszone do tegorocznej edycji. 18 z nich przeszło prawidłową weryfikację i już aktualnie każda z tych rodzin ma swojego darczyńcę. Praca 10 wolontariuszy trwa nadal, ponieważ w dalszym ciągu są sprawdzane rodziny, które w każdej chwili znajdą się w bazie rodzin – podkreśla Karolina Zazgornik – Ortyl, Koordynator Regionalny “Szlachetnej Paczki” w województwie śląskim.

Już wkrótce, bo 11-12 grudnia w LUBITECE odbędzie się Weekend Cudów, czyli to na co czeka każdy wolontariusz, darczyńca i rodzina – To w ten weekend, w kilku domach powiatu lublinieckiego zaiskrzy się nadzieja na piękne Święta Bożego Narodzenia, z radością, że wśród nas są ludzie dobrej woli, którzy czasami anonimowo chcą uczestniczyć w tym cudzie – przyznaje pani Karolina.

Wszystkie najważniejsze informacje dla osób zainteresowanych wzięciem udziału w akcji można znaleźć na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki: szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny

Szlachetna Paczka w Lublińcu [arch. 2019]

  1. Chcesz pomóc? Rozejrzyj się wokół. Zapytaj najbliższego sąsiada kiedy jadł i czy ma opał i zimowe buty. Nie marnuj energii na napędzanie potężnych medialnych akcji, przeznacz ją na pomoc tym, którzy nigdy nie przejdą specyficznego sita takich molochów jak Szlachetna Paczka, nie dostaną pomocy z Caritasu, GOPSU czy PCPRu. Ludzi potrzebujących jest więcej niż komukolwiek się wydaje, szczególnie w tym roku. I nie są to ci, co stoją w kolejkach w instytucjach.

    Odpowiedz
  2. nigdy od nikogo zadnej paczki nie dostalam to nikomu zadnej nie bede dawac

    Odpowiedz
  3. Pani agato & xxx pomagaj. Brawo, bis. Cóż więcej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.