“Tajfun” Harbułtowice – sportowy fenomen!

“Tajfun” Harbułtowice – sportowy fenomen!

Jeśli ktoś zapytałby o rozwój sportu w małych miejscowościach, w zdecydowanej większości dowiedziałby się o istnieniu lokalnej drużyny piłkarskiej, występującej najczęściej w A lub B klasie. Inne dyscypliny sportu stanowią tutaj rzadkość. Na profesjonalną przygodę z siatkówką, judo, pływaniem czy badmintonem możemy liczyć raczej w większych ośrodkach.

Tym bardziej więc z ogromnym szacunkiem należy traktować takie inicjatywy jak ta w Harbułtowicach – niemal pięć lat temu w małej miejscowości położonej na terenie Gminy Kochanowice, powstał… klub piłki ręcznej!

K.S. Tajfun Harbułtowice założono w 2012 roku, jako klub jednosekcyjny. Drużyna brała udział w rozgrywkach piłkarskiej B klasy. W 2014 roku założono tutaj sekcję piłki ręcznej, która okazała się strzałem w dziesiątkę i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Trenerem i koordynatorem sekcji jest Jakub Olczyk. Klub zatrudnia drugiego trenera, Artura Maklesa. Obecnie w 3 grupach wiekowych trenuje aż 55 zawodników!

Grupy Młodzików (rocznik 2004/2005) oraz Chłopców Młodszych (2007/2009), trenują trzy razy w tygodniu i uczestniczą w rozgrywkach organizowanych przez Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach. Najmłodsza sekcja (2010/2011), trenuje od kilku tygodni i systematycznie zgłębia pierwsze tajniki tego wspaniałego sportu. Z uwagi na brak odpowiedniej bazy sportowej, treningi odbywają się na halach w Lublińcu.

Harbułtowice stanowią doskonałą bazę wyjściową dla zawodników, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. “Tajfun” może pochwalić się pierwszymi sukcesami – Zawodnicy są powoływani do Kadry Wojewódzkiej. Kontynuują swoją przygodę z piłką ręczną w utytułowanych klubach z Piekar Śląskich, Zawadzkiego czy Bytomia, w których funkcjonują drużyny ligowe – mówi trener “Tajfunu” Jakub Olczyk – W 2017 roku nasz zawodnik, Michał Janik powołany został do Kadry Województwa na XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.  W tym samym roku zorganizowaliśmy Finał Pucharu Polski na szczeblu Województwa Śląskiego mężczyzn, Olimpia Piekary – Viret CMC Zawiercie – dodaje szkoleniowiec.

Klub współpracuje z Akademią Jana Długosza z Częstochowy i umożliwia prowadzenie praktyk studenckich. Jakub Olczyk powołany został do pracy z Kadrą Wojewódzką chłopców z rocznika 2004, w roli trenera – asystenta. Klub otwarty jest na nowych adeptów piłki ręcznej i zaprasza chętnych na swoje treningi:

Młodzik – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublińcu
Wtorek: 18.00 – 19.30
Środa: 19.00 – 20.30
Czwartek: 19.00 – 20.30

Chłopcy – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu
Wtorek: 16.30 – 18.00
Środa: 16.30 – 18.00
Czwartek: 16.30 – 18.00

Rocznik 2010/2011 – Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein KSW Lubliniec
Środa: 16.00 – 17.00

Polecamy: profil klubu w portalu Facebook, TUTAJ.

Zdjęcie: FB, klub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.