Tak czy nie? Znamy decyzję władz Miasta Lublińca w sprawie uruchomienia LODOWISKA w sezonie 2023/24

Tak czy nie? Znamy decyzję władz Miasta Lublińca w sprawie uruchomienia LODOWISKA w sezonie 2023/24

Według informacji podanej przez Edwarda Maniurę, Burmistrza Miasta Lublińca w zakładce “Pytania do Burmistrza”, aktualizowanej na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego: “Lodowisko w tym roku zostanie uruchomione”.

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, tym razem miłośnicy szusowania na łyżwach będą mogli skorzystać z obiektu dostępnego na Bulwarze Grotowskiego. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku władze Lublińca podjęły decyzję o wyłączeniu części oświetlenia oraz iluminacji świątecznych zdobiących niektóre obiekty na terenie miasta. Podęto również decyzję o rezygnacji z uruchomienia lodowiska.

Jak argumentowano, powodem były oszczędności jakie magistrat wdrożył w obliczu silnego wzrostu cen m.in. za zużycie energii.

– Jako gmina zostaliśmy zobowiązani przez Rząd i Parlament – pod groźbą kar finansowych zapisanych w ustawie – do zaoszczędzenia co najmniej 10% zużycia energii. W innych miastach ograniczenia są o wiele bardziej dotkliwe. Tylko w bieżącym roku nasze miejskie wpływy z podatku PIT będą o ponad 6 mln złotych mniejsze niż w poprzednich latach. Do wszystkiego dokładamy coraz więcej. To m.in. na prośbę kilkuset rodziców finansujemy naukę języka niemieckiego, na którą w bieżącym roku Rząd odebrał nam dofinansowanie. Zapewniam, że decyzja o nieuruchamianiu lodowiska była bardzo trudna, ale konieczna – podkreślał w grudniu 2022 roku Burmistrz Edward Maniura.


Źródło: lubliniec.eu


Czytaj również [12/2022]

LUBLINIEC: ZIMA BEZ LODOWISKA. Rodzic o decyzji politycznej. Burmistrz o ustawowych oszczędnościach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.