Tak pielęgnuje się młode talenty! W szkole podstawowej w Woźnikach ruszy oddział sportowy o profilu piłka nożna

Tak pielęgnuje się młode talenty! W szkole podstawowej w Woźnikach ruszy oddział sportowy o profilu piłka nożna

Od września w Szkole Podstawowej w Woźnikach działalność rozpocznie oddział sportowy. Przedstawiciele Gminy Woźniki, MLKS’u Woźniki oraz szkoły podpisali w tej sprawie porozumienie.

Burmistrz Woźnik Michał Aloszko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woźnikach Lilianna Lakomy-Brząkała oraz przedstawiciele Miejsko Ludowego Klubu Sportowego w Woźnikach: prezes Henryk Gorol i wiceprezes Piotr Kamiński, podpisali umowę o współpracy. Od września w woźnickiej szkole ruszy oddział sportowy w klasie czwartej o profilu piłka nożna.

Nasza placówka dysponuje doskonale wyposażonym kompleksem sportowym. Dlatego podjęliśmy decyzję o utworzeniu w naszej szkole oddziałów sportowych – mówi dyrektor Lilianna Lakomy-Brząkała.

Podpisana umowa dotyczy współpracy w kwestiach szkoleniowych, udostępniania obiektów sportowych oraz tworzenia warunków do uczestnictwa uczniów w obozach piłkarskich i zawodach – dodaje burmistrz Michał Aloszko.

Cieszymy się, że Gmina Woźniki stawia na sport. Z naszej strony możemy zapewnić bogate doświadczenie, wiedzę i kadrę trenerską, które wykorzystać będzie można w szkoleniu młodych zawodników – podkreślali przedstawiciele MLKS.

Podpisaniu porozumienia towarzyszyło wydarzenie pod nazwą: “Sportowa sobota w Woźnikach” – wydarzenie było zachętą dla najmłodszych mieszkańców do aktywności fizycznej, a miłośników i miłośniczki piłki nożnej miało skłonić do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły. Oprócz tego, każdy z uczestników imprezy otrzymał drobny upominek.

Uwaga rodzice! Jeżeli wasze pociechy – uczniowie i uczennice klas trzecich – chciałby spróbować swoich sił w klasie sportowej to dokumenty można składać w Szkole Podstawowej w Woźnikach od 20 do 28 maja. Natomiast test sprawnościowy zaplanowano na 31 maja. Więcej informacji znajdziecie na stronie SP w Woźnikach lub dzwoniąć do sekretariatu placówki tel. 34 3573470 .

Na podstawie / zdjęcia: wozniki.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.