Teatr po Pracy zachwycił publiczność w Kokotku! [ZDJĘCIA]

Teatr po Pracy zachwycił publiczność w Kokotku! [ZDJĘCIA]

Komplet widzów wypełnił salę konferencyjną Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, w trakcie spektaklu „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały”. W minioną niedzielę wystąpił tu lubliniecki “Teatr po pracy”, działający przy Miejskim Domu Kultury.

Nie od dziś wiadomo, że dobra współpraca może przynieść niesamowite rezultaty, a zdecydowanie łatwiej o nie, jeśli ludzi łączą dobre relacje. To właśnie o nich powiedział w Oblackim Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku o. Tomasz Maniura, witając dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Agatę Woźniak- Rybkę i szefową Teatru po Pracy, Agnieszkę Raj
– Kubat.

To właśnie z inicjatywy pani dyrektor lublinieckiego MDK i dzięki gościnności o. Tomasza Maniury, teatr wystąpił w niedzielę dla mieszkańców Kokotka, w recitalu piosenek Agnieszki Osieckiej. Cudowna atmosfera trwała od początku do samego końca koncertu. Artyści wykonując piękne utwory znanej poetki, z muzyką na żywo, choreografią i projekcją w tle, przenieśli widzów w świat pełen emocji, miłości i wzruszeń. Sam spektakl wyreżyserowała Agnieszka Raj-Kubat.

Publiczność usłyszała kilkanaście kompozycji, w tym m.in.: „Wielka woda”, „Nie żałuję”, „Oczy tej małej”, „Miasteczko Cud”, czy „Miłość w Portofino”. Każdy utwór krył w sobie swoistą, zachwycającą historię. Jak określiła jedna z słuchaczek po zakończonym recitalu – Czas zatrzymał się w miejscu. To niesamowite, jak aktorzy porwali publiczność  – opowiadał tuż po zakończeniu koncertu Emil Burdziłowski, menadżer Oblackiej Przystani.

Koncert zakończył się owacjami na stojąco. Gorące podziękowania artystom złożyła dyrektor MDK Agata Woźniak–Rybka oraz o. Tomasz Maniura, a publiczność domagała się bisów, by móc choć jeszcze raz usłyszeć jedną z piosenek.
Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy możliwe było dotarcie z tym pięknym recitalem do mieszkańców oddalonego od centrum Kokotka. Dziękuję o. Tomaszowi Maniurze za gościnę a mieszkańcom i gościom za wspaniałą atmosferę. Bardzo dziękuję artystom za ich występ i zaangażowanie – powiedziała dyrektor Agata Woźniak – Rybka.

Widownia szczelnie wypełniła liczącą ponad 200 miejsc salę. Darmowe bilety rozeszły się błyskawicznie, a telefony z prośbami o wejściówki nie ustawały aż do samego weekendu – dzieli się Marcin Szuścik z Biura NINIWY. To nie pierwsza wspólna inicjatywa MDK Lubliniec i Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA. Co roku, w listopadzie, partnerzy organizują wspólnie Festiwal Podróżniczy “Together” w MDK Lubliniec. W niedzielę artyści z lublinieckiego domu kultury po raz pierwszy wystąpili w Kokotku i jak zapewniają organizatorzy… nie po raz ostatni.

Na podst.: Dominika Głodek, MDK L-c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.