Technik mechanik z duszą artysty. Polecamy wystawę malarstwa KRZYSZTOFA HAŁUPKI w Koszęcinie.

Technik mechanik z duszą artysty. Polecamy wystawę malarstwa KRZYSZTOFA HAŁUPKI w Koszęcinie.

Do 10 kwietnia w Domu Kultury w Koszęcinie trwać będzie wystawa malarstwa Krzysztofa Hałupki. Wernisaż wystawy odbył się w minioną środę – Podczas wydarzenia można było poznać historię powstawania obrazów oraz zobaczyć kilka dzieł malarza. Na scenie wystąpił również chór “Lutnia” pod dyrekcją Stefanii Bieli. W wernisażu wziął udział Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów – czytamy w podsumowaniu na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Koszęcin.

Rozkwit twórczości Krzysztofa Hałupki przez wiele lat ustępował miejsca niełatwej rzeczywistości – obowiązki zawodowe, rodzicielskie oraz całodobowa opieka nad ciężko chorym teściem sprawiały, że malarstwo było dla artysty tylko chwilową ucieczką. Zresztą, kto by pomyślał, że dyplomowany technik mechanik, a następnie magister w dziedzinie ekonomii… w ogóle skłonny będzie oddać się sztuce wymagającej wrażliwości i nieograniczonej wyobraźni – tym bardziej, że w karierze zawodowej Krzysztof Hałupka rozwijał się jako ślusarz, inspektor do spraw technicznych, specjalista do spraw analiz, bankowiec oraz osoba zarządzająca ekonomią i finansami.

A jednak – nadeszła chwila, w której artysta urodzony w 1967 roku w Lublińcu… przekroczył ostatnią granicę dzielącą go od upragnionego realizowania artystycznych pasji. W parze z malarstwem olejnym poszły: rzeźbione wydmuszki, tensegrity – polegające na odpowiednim łączeniu sztywnych prętów i giętkich cięgien w celu otrzymania niekonwencjonalnych struktur, czy też modele space tensegrity – wykonywane z drewna bukowego, bambusa oraz żyłki wędkarskiej! To tutaj wykorzystał nabyte umiejętności związane z wykształceniem, a więc zamiłowanie do precyzyjnych prac z wykorzystaniem specjalistycznych mikronarzędzi i mikrourządzeń.

Wykonywane dzieła łączył z muzyką, majsterkowaniem, sztuką kulinarną, turystyką rodzinną i akwarystyką. Stworzył wędzarnię, własną wyciskarkę do soków czy domową chłodnię dla serów dojrzewających. Krótko mówiąc – cieszy się życiem i nie stawia sobie żadnych barier.

Dynamicznie rozwijany warsztat malarski sprawił, że dzisiaj dzieła Krzysztofa Hałupki oglądać można nie tylko w Polsce ale również w krajach europejskich, afrykańskim Tunisie czy Garfield i Chicago na terenie USA – Większość moich obrazów można zobaczyć również w kilku polskich galeriach internetowych. Niebawem obraz “Song of the Angels” wyjedzie do Iraku. Obraz “Idźcie i naśladujcie” jest zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu i pod koniec 2017 roku przekazany został jako prezent do Biskupa Gliwickiego, Jana Kopca. Dzieło “Lotosy II” zajął drugie miejsce w globalnym konkursie Chińskiego Radia Międzynarodowego i przesłania obecnie… licznik energii elektrycznej w moim domu – podsumowuje artysta.

Wystawa niezwykłych prac Krzysztofa Hałupki potrwa w Domu Kultury w Koszęcinie do 10 kwietnia.

POLECAMY: STRONA INTERNETOWA KRZYSZTOFA HAŁUPKITUTAJ

Zdjęcia: koszecin.pl / na podstawie: halupka.pl

 

  1. Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam 🙂

    Odpowiedz
  2. To my dziękujemy. Życzymy powodzenia i wielu inspiracji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.