Tragiczny wypadek pomiędzy Glinicą i Lubeckiem. Trwa czarna seria na drogach w powiecie lublinieckim

Tragiczny wypadek pomiędzy Glinicą i Lubeckiem. Trwa czarna seria na drogach w powiecie lublinieckim

Ostatnie tygodnie 2022 roku stoją pod znakiem tragicznych wypadków w powiecie lublinieckim. 6 grudnia na drodze wojewódzkiej 905 pomiędzy Boronowem i Olszyną zginęło trzech mieszkańców naszego powiatu w wieku 38, 39 i 52 lat. Wcześniej, 11 października, na obwodnicy Lublińca zginął 35-letni kierowca, również zamieszkały w powiecie lublinieckim.

Niestety, minionej nocy życie straciła kolejna osoba, a trzy zostały ranne.    

Tym razem do zdarzenia doszło w poniedziałek 19 grudnia około godz. 22:20 na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Glinicą a Lubeckiem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault, jadąc w kierunku m. Glinica, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący w stronę miejscowości Lubliniec samochód osobowy marki Jaguar, oraz jadący za nim samochód osobowy marki Audi.

W wyniku zdarzenia śmierć poniósł pasażer samochodu marki Renault. Do szpitala, w wyniku poniesionych obrażeń, przetransportowano trzy osoby: pasażerkę Audi, kierującego Jaguarem oraz kierującego samochodem Renault – potwierdziła mł. asp. Ewelina Paruzel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z KPP Lubliniec. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana do godz. 3:15. Zorganizowano objazdy. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane prowadzonym pod nadzorem prokuratora śledztwie.

Służby apelują o ostrożność, zwłaszcza w obliczu dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.