Tragiczny wypadek w Glinicy. W podnośnik, na którym pracowały dwie osoby uderzyła ciężarówka

Tragiczny wypadek w Glinicy. W podnośnik, na którym pracowały dwie osoby uderzyła ciężarówka

Lublinieccy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek 14.12. na drodze krajowej nr 11 w Glinicy (gm. Ciasna).

Po godzinie 10:30 samochód ciężarowy marki Volvo, przewożący węgiel jadąc od strony Lublińca, uderzył bezpośrednio w kosz podnośnika, w którym prace prowadzili dwaj elektrycy podłączający lampę oświetleniową do sieci elektroenergetycznej.

Mężczyźni spadli z dużej wysokości – Zostali oni przetransportowani do szpitala w Częstochowie. Kierowca ciężarówki był trzeźwy – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Aktualizacja 15.12.2021: Niestety pomimo szybkiej akcji ratunkowej i wysiłku lekarzy na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarł 53-letni mężczyzna [informacja podana na stronie KPP Lubliniec]

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lublińca, Grupę Operacyjną lublinieckiej JRG, a także zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Glinicy oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej JWK Lubliniec.

Po udzieleniu przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym przekazano ich przybyłym na miejsce dwóm Zespołom Ratownictwa Medycznego – podsumował mł. bryg. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

W rejon zdarzenia zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, odwołany później ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Działania zakończono o godzinie 11:40. W trakcie prowadzonej akcji ruch odbywał się wahadłowo.

Zdjęcia: PSP Lubliniec / KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.