Tragiczny wypadek w gminie Woźniki. Kierowca zginął na miejscu

Tragiczny wypadek w gminie Woźniki. Kierowca zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w poniedziałek o godzinie 21:45 na drodze powiatowej pomiędzy Woźnikami a Cynkowem. Samochód osobowy marki Mitsubishi zjechał z drogi i uderzył w drzewo – pojazd stanął w płomieniach. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła osoba kierująca Mitsubishi.

W rejon wypadku zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lublińca oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach – Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, który czołowo uderzył w drzewo. W chwili interwencji wrak pojazdu objęty był pożarem. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz na ugaszeniu pożaru – podsumował st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Działania zakończono o godzinie 01:08.

Droga w kierunku Cynkowa była całkowicie zablokowana, wprowadzono objazdy. Na miejscu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Szczegółowy przebieg oraz możliwe przyczyny wypadku będą przedmiotem śledztwa prokuratorskiego – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Minionej doby na polskich drogach doszło do 68 wypadków drogowych. Zginęło siedem osób a 66 zostało rannych. W całym listopadzie w 1 487 wypadkach śmierć poniosło 197 osób a 1 543 zostały ranne.

zdjęcie: KP PSP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.