Twoje TAK ma ZNACZENIE. Przed nami czwarta edycja!

Twoje TAK ma ZNACZENIE. Przed nami czwarta edycja!

Już 25 maja 2019 czeka nas IV Edycja niezwykłego Happeningu jakim jest Twoje TAK ma ZNACZENIE. Pomysłodawcą akcji jest Prezes Fundacji o tej samej nazwie – lek. Karol Kukowka. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miasta Lubliniec, Miejski Dom Kultury w Lublińcu, wiele zaangażowanych jednostek oraz sponsorów. 

Na lublinieckim Bulwarze Franciszka Grotowskiego zorganizowane zostanie miasteczko medyczne w godzinach 11:00-16:00, wraz z szerokimi panelami badań: glikemia i poziom cholesterolu z kropli krwi, ciśnienie tętnicze, EKG, badanie wzroku i słuchu, spirometria, analiza składu ciała, wady postaw dzieci, stanowisko nauki samobadania piersi, ocena stanu kośćca – osteobus, ocena układu krwionośnego – kardiobus, USG tarczycy i pęcherzyka żółciowego – informuje lek. Karol Kukowka w rozmowie z Lublinieckim.pl.

Oprócz tego na mieszkańców czekają konsultacje z zakresu dietetyki, neurologii dziecięcej i fizjoterapii. W trakcie trwania kampanii prowadzona będzie akcja aktywnego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku. Dzięki współpracy z Fundacją Rak’n’Roll możliwe będzie również oddanie włosów w celu stworzenia specjalistycznych peruk dla osób potrzebujących. W trakcie kampanii prowadzone będą liczne pokazy pierwszej pomocy oraz akcja informacyjna dotycząca tematu transplantacji, jej możliwości i ograniczeń.

W godzinach badań (11.00-16.00) działać będzie również miasteczko dla dzieci, prowadzone przez Stowarzyszenie „Montownia”z licznymi atrakcjami i aktywnościami skierowanymi do najmłodszych uczestników wydarzenia.
Interesującym elementem programu będzie część artystyczna, skierowana do seniorów z terenu miasta i powiatu. Dodatkowo około godziny 15:00 rozpocznie się część artystyczno – sportowa z licznymi pokazami, koncertem laureatów przeglądu muzycznego ,,Życie jest piękne bo…” z koncertem wieczoru o godzinie 18:00 ,,Na pierwszy znak” w wykonaniu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Bartłomieja Pięty z solistami: Anna Bystroń – Jajkiewicz, Marcin Jajkiewicz, Adam Rymarz, Martyna Młynarska – Modlińska we współpracy ze znanym nam wszystkim Teatrem Po Pracy.

W trakcie całej kampanii odbywać będzie się również zjazd FOODTRUCKÓW, gdzie każdy będzie mógł delektować się mnogością potraw na tym niezwykłym Rynku Smaków !

TAK dla zdrowego stylu życia, żeby żyć jak najdłużej i TAK dla transplantacji, żeby móc wykorzystać to, co po mnie zostanie – to podstawowe idee imprezy – dodaje lek. Karol Kukowka

Fundacja Twoje TAK ma ZNACZENIE
7 rad jak nie umrzeć za życia.

1. Jedz zdrowo i smacznie.
2. Kochaj sport i ruszaj się.
3. Postaw na profilaktykę i badaj się.
4. Nie bój się diagnozy i WALCZ.
5. Nie zamykaj się w pokoju i odkrywaj świat.
6. Bądź reżyserem swojego życia i nigdy nie graj.
7. W ostatnim dniu życia oddaj wszystko co masz i stań się dla kogoś życiem.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.