Tylko w piątek strażacy sześciokrotnie interweniowali na terenie powiatu lublinieckiego. Znamy bilans akcji.

Tylko w piątek strażacy sześciokrotnie interweniowali na terenie powiatu lublinieckiego. Znamy bilans akcji.

Jak informowaliśmy – w piątek, przed godziną 10:00, dwa zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lublińcu interweniowały na obwodnicy miasta, na wysokości Kochcic, usuwając plamę oleju zalegającą na 4 m² powierzchni drogi krajowej nr 46, po awarii samochodu osobowego.

Tego samego dnia, o godzinie 10:00, jeden zastęp JRG w Lublińcu, dwa zastępy OSP Woźniki oraz zastęp OSP z Ligoty Woźnickiej zadysponowane zostały do pożaru sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w Woźnikach.

Na tym nie koniec piątkowej serii zdarzeń w powiecie lublinieckim.

Przed godziną 14:00 w Ciasnej na ul. Wiejskiej, doszło do kolizji motocyklisty z samochodem osobowym. Ranny motocyklista został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Interweniował 1 zastęp z JRG w Lublińcu oraz 1 zastęp z OSP w Ciasnej.

Niemal w tym samym czasie, bo po godzinie 14:oo, w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu, osoba odwiedzająca pacjenta… przez przypadek zwolniła Ręczny Ostrzegacz Pożarowy powodując uruchomienie się monitoringu pożarowego. Na miejsce zadysponowano: 2 zastępy JRG w Lublińcu oraz 1 zastęp z WOP JWK w Lublińcu. Alarm okazał się fałszywy.

Niespokojnie było również w godzinach wieczornych – Po godzinie 20:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Lublińcu otrzymało informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zadymieniu w korytarzu drugiego piętra pięciokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego przy ul. Grunwaldzkiej w Lublińcu. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG w Lublińcu, 1 zastęp z WOP JWK w Lublińcu oraz 1 zastęp z OSP w Lublińcu – informuje st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu – Po dokładnym rozpoznaniu, sprawdzeniu wszystkich mieszkań pod kątem występowania zagrożenia pożarowego oraz za pomocą kamery termowizyjnej – temperatury w pomieszczeniach, prócz zapachu spalenizny nie stwierdzono występowania miejsc niebezpiecznych – podsumowuje rzecznik komendy.

Po godzinie 21:00 na drodze wojewódzkiej 907, pomiędzy Boronowem a Koszęcinem, samochód osobowy zjechał do rowu. Cztery osoby podróżujące samochodem opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG w Lublińcu oraz 1 zastęp z OSP w Boronowie.

Służby apelują o ostrożność, zwłaszcza na drogach – po opadach śniegu jakie w ostatnich godzinach wystąpiły na obszarze powiatu lublinieckiego.

Prognoza pogody dla Lublińca – TUTAJ [na podstawie IMiGW]

Zdjęcia: KP PSP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.