Ukradł banery reklamowe i buty przed rozpoczęciem “Biegu Katorżnika”. 36-latek zatrzymany przez lublinieckich policjantów

Ukradł banery reklamowe i buty przed rozpoczęciem “Biegu Katorżnika”. 36-latek zatrzymany przez lublinieckich policjantów

Lublinieccy kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę pod zarzutem kradzieży banerów reklamowych i butów należących do organizatora biegu terenowego organizowanego cyklicznie w Kokotku – poinformowano w poniedziałek na oficjalnej stronie KPP Lubliniec.

Intensywna praca śledczych doprowadziła do szybkiego zatrzymania amatora cudzego mienia. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu lublinieckiego grozi kara nawet 5 pozbawienia wolności.

Według opublikowanego komunikatu: W czwartek 19 sierpnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej w Lublińcu zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego, który miał się dopuścić kradzieży pięciu banerów reklamowych oraz czterech par butów należących do organizatora biegu terenowego organizowanego w Kokotku.

Jak ustalili śledczy, zatrzymany mężczyzna tuż przed zawodami, w nocy z 12 na 13 sierpnia dokonał kradzieży wymienionych przedmiotów, a także miał dokonać zniszczenia elementów wyznaczających przebieg trasy. Wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 2 tysięcy złotych – podsumował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Kryminalni odzyskali skradzione mienie, które w najbliższym czasie wróci do właściciela. Sprawca usłyszał już zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mienia. Wkrótce za czyny, których się dopuścił stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – czytamy na stronie lublinieckiej KPP.

Zdjęcie: lubliniec.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.