“Ukraino, nie zostawimy cię w potrzebie”. Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu zaangażowany w akcje humanitarne

“Ukraino, nie zostawimy cię w potrzebie”. Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu zaangażowany w akcje humanitarne

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu aktywnie wspiera mieszkańców Ukrainy – W obliczu wojennego koszmaru nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy nie zostali sami – zapewnia Beata Musialik, dyrektor WSN.

Od 28 lutego Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu angażują się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy, która walczy o niepodległość. W bardzo krótkim czasie na terenie placówki zorganizowano pomoc w formie:

 • zbiórki darów w postaci pomocy rzeczowej oraz środków finansowych na zakup artykułów medycznych w szczególności: bandaży, środków dezynfekcyjnych, strzykawek, igieł, apteczek podręcznych itp. Dary zostaną przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach akcji „Śląskie Szpitale Marszałkowskie dla Ukrainy”.
 • zbiórki: odzieży, środków czystości i artykułów higienicznych, a także zabawek z przeznaczeniem dla dzieci z ukraińskiego sierocińca, które przewiezione zostały do Prowincji Polskiego Zgromadzenia Sióstr Pielęgniarek Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka w Kłodzku. Dzieci zostały zabrane z terenu regularnych walk toczących się na Ukrainie bez możliwości zabrania ze sobą chociażby bagażu podręcznego. W akcję przyłączyli się również mieszkańcy Lublińca i okolic.
 • darów rzeczowych w postaci środków spożywczych oraz najpotrzebniejszych artykułów higienicznych, które zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Dyrektor Beata Musialik kieruje ogromne słowa uznania i podziękowania mieszkańcom miasta Lublińca i okolic, a w szczególności Pracownikom Szpitala za zaangażowanie w wyjątkową akcję niesienia pomocy ludziom, którzy z dnia na dzień stracili wszystko, zostawili swoje domy i biorąc na ręce dzieci uciekają przed wojną.

Dziękujemy za ofiarowaną pomoc w każdej formie. Szpital nie poprzestanie pomagać i przyłącza się do wspierania mieszkańców Ukrainy. Takie inicjatywy nadal będą podejmowane. Jestem bardzo dumna z postawy Pracowników Szpitala. Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie – deklaruje dyrektor Beata Musialik.

 1. i super! ten szpital mimo żadnej dotacji ze strony miasta i posła Gawrona dalej pracuje i wspomaga ludzi cierpiących wojnę!!! super!!!

  Odpowiedz
 2. Ładne Panie na zdjęciu, aż miło popatrzeć

  Odpowiedz
 3. Dać a potem fotografia i co też to… Czy rzeczywiście należy się tym chwalić?

  Odpowiedz
 4. Polaku pracuj i plac coraz wyższe podatki. Banderowcy muszą z czegoś żyć. Czytaj zasiłków.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.