“W miarę spokojnie”. Lublinieccy policjanci podsumowali działania drogowe podczas Uroczystości Wszystkich Świętych

“W miarę spokojnie”. Lublinieccy policjanci podsumowali działania drogowe podczas Uroczystości Wszystkich Świętych

Lublinieccy policjanci podsumowali tegoroczne działania drogowe związane z Uroczystością Wszystkich Świętych, trwające od 31 października do 2 listopada.

Mundurowi szczególnie dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych, monitorując głównie okolice cmentarzy. 

Dzień Wszystkich Świętych w powiecie lublinieckim upłynął w miarę spokojnie. W ciągu trwania akcji doszło do 8 kolizji, zatrzymano 4 osoby, które kierował swoimi pojazdami po alkoholu, ujawniono 54 wykroczenia. Nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń – poinformowała asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Polska: więcej wypadków lecz mniej ofiar śmiertelnych 

W okresie od 31 października do 2 listopada w całym kraju doszło do 173 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 11 osób (najwięcej 2.11.) a 191 zostało rannych (najwięcej 31.10.). W porównaniu do 2022 roku liczba wypadków była wyższa o 30. Liczba osób, które zginęły na drogach była mniejsza o trzy osoby, wzrosła jednak liczba osób rannych – w roku 2022 sięgnęła ona 158.

W trakcie tegorocznych działań zatrzymano 708 osób kierujących po spożyciu alkoholu – to o 222 zatrzymanych mniej niż w 2022 roku.

Zdj. Rejon Cmentarza Komunalnego w Lublińcu [1.11.]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.