Ustalono termin uroczystości pogrzebowych śp. ks. Wernera Olejnika, proboszcza parafii w Boronowie

Ustalono termin uroczystości pogrzebowych śp. ks. Wernera Olejnika, proboszcza parafii w Boronowie

W czwartek 8 kwietnia w wieku 58 lat zmarł śp. ks. Werner Olejnik, od 2000 roku proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Boronowie.

Ks. Werner Olejnik urodził się 8 czerwca 1962 roku w Gorzowie Śląskim. Święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 1987 roku w Opolu. Pracował jako wikary w parafiach św. Franciszka w Zabrzu, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku oraz św. Józefa w Kaletach-Jędrysku. Funkcję proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Boronowie pełnił od 2000 roku.

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego księdza proboszcza Wernera Olejnika. Ksiądz proboszcz był człowiekiem silnie związanym z naszą gminą i jej mieszkańcami. Był dobrym duszpasterzem i sumiennym gospodarzem dbającym o nasz zabytkowy kościół, człowiekiem pogodnym, aktywnym, w pełni poświęconym Bogu. Będzie nam go brakowało. Niech spoczywa w pokoju – czytamy w oświadczeniu wydanym przez władze gminy Boronów.

Zarządzeniem Wójta Krzysztofa Bełkota, od 9 do 14 kwietnia na terenie gminy trwa żałoba związana ze śmiercią duchownego. Na gmachu Urzędu Gminy oraz innych jednostek organizacyjnych wywieszono flagi przepasane kirem.

Według informacji, którą przekazał nam wójt gminy Boronów, uroczystości pogrzebowe śp. ks. Wernera Olejnika odbędą się w środę 14 kwietnia o godzinie 12:00 w Boronowie.

 

  1. Wyrazy współczucia z powodu odejścia Proboszcza. Pogrzeb miał piękny. I z zachowaniem wszystkich epidemicznych wymogów. Można tylko pozazdrościć Boronowianom takiej kultury, organizacji i dyscypliny. I brać przykład.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.