Uwaga samorządowcy! Rusza nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 rok

Uwaga samorządowcy! Rusza nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 rok

Wojewoda śląski zaprasza gminy i powiaty z województwa śląskiego do składania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach kolejnego Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nabór trwać będzie do 26 sierpnia 2021 roku.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, przepisy zakładają, że wartość dofinansowania pojedynczego projektu będzie mogła wynieść maksymalnie 30 mln zł. Wysokość dofinansowania ze środków Funduszu do poszczególnych zadań zostanie ustalona zgodnie z przepisami ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg.

Zadania mogą mieć również charakter wieloletni (trwające dłużej niż 12 miesięcy) oraz obejmować wykonanie robót budowlanych na skrzyżowaniach, które nie są w zarządzie wnioskodawcy.

Wnioski można składać do 26 sierpnia 2021 r. w miejscu i w sposób wskazany w ogłoszeniu o konkursie: TUTAJ

W poprzedniej edycji FRD gminy i powiaty z terenu województwa śląskiego otrzymały 149 342 567,02 zł na realizację 95 zadań (w tym na 34 zadania kontynuowane z poprzednich lat). Na liście zakwalifikowanych wniosków znalazły się również inwestycje realizowane w gminach powiatu lublinieckiego – czytaj poniżej:

149 milionów na remonty dróg w woj. śląskim. Które inwestycje w POWIECIE LUBLINIECKIM załapały się na rządowe dofinansowanie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.