Uwaga Seniorzy! Polecamy październikowe zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

Uwaga Seniorzy! Polecamy październikowe zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

Kreatywni 60+ to cykl warsztatów dedykowanych seniorom zamieszkałym na terenie powiatu lublinieckiego. W trakcie spotkań przy kawie lub herbacie, uczestnicy zajęć przygotowują rozmaite dzieła artystyczne oraz biorą udział w prelekcjach.

Co czeka na seniorów w Miejskim Domu Kultury w październiku?

Pierwsza okazja, dzięki której seniorzy będą mogli zagospodarować czas wolny to warsztaty pt. „Cuda z bibuły” – Choć najczęściej bibułę kojarzymy z pracami szkolnymi i wyklejankami… okazuje się, że można z niej zrobić naprawdę piękne ozdoby – przekonują organizatorzy.  Zajęcia poprowadzi Urszula Kempa.

Warsztaty „Cuda z bibuły” odbędą się 15 października o godz. 11.00 w Galerii pod Glinianym Aniołem.

Spotkanie z ceramiką to druga propozycja dla kreatywnych osób po 60. roku życia. Pod okiem instruktorki, Moniki Klimzy-Gryc, uczestnicy wykonają pomysłową podstawkę pod łyżkę. Wbrew pozorom to doskonała pomoc kuchenna. Z reguły w czasie gotowania, kiedy potrawa wymaga wymieszania lub zasmakowania, użyta łyżka odkładana jest… gdziekolwiek. Przy tym brudzi talerze, blaty czy kuchenne deski. Podstawka na łyżkę będzie idealnym rozwiązaniem w każdej kuchni.

Warsztaty „Podstawka pod łyżkę” będą składały się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbędzie się 29 października o godz. 11.00 w Galerii pod Glinianym Aniołem. Drugi etap zaplanowano na 26 listopada.

Aby wziąć udział w warsztatach należy dokonać zapisu w Galerii pod Glinianym Aniołem. Można również zarezerwować miejsce telefonicznie, pod numerem: 34 351 06 88. W obu przypadkach – po godzinie 15.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.