W Mzykach powstanie teren rekreacyjny. Gmina Woźniki z dofinansowaniem w ramach konkursu “Inicjatywa Sołecka”

W Mzykach powstanie teren rekreacyjny. Gmina Woźniki z dofinansowaniem w ramach konkursu “Inicjatywa Sołecka”

Nie opadły jeszcze emocje po informacji o, wynoszącym aż 2,5 miliona złotych, dofinansowaniu na modernizację boiska sportowego w Psarach, a samorządowcy i mieszkańcy gminy Woźniki znów mają powody do zadowolenia. Samorząd otrzymał właśnie 60 tys. zł dotacji w ramach konkursu “Inicjatywa Sołecka”. Środki wspomogą budowę terenu rekreacyjnego w miejscowości Mzyki.

Przypomnijmy, że ramach tegorocznej edycji konkursu “Inicjatywa Sołecka” wpłynęło 215 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na kwotę niemal 5,4 mln zł. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej będzie udzielona na realizację 113 zadań na łączną kwotę prawie 2,9 mln zł. Na liście rekomendowanych zadań znalazły się trzy projekty zgłoszone przez gminy z terenu powiatu lublinieckiego.

Dotychczas z budżetu Województwa Śląskiego na zadania realizowane w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka” w latach 2018-2020 przeznaczono środki finansowe w wysokości 10,8 mln zł.

Z tych środków gminy mogą przeprowadzić drobne inwestycje lub projekty związane na przykład z organizacją imprez. Często bardzo ważnych dla lokalnej społeczności. Cieszymy się, że możemy jako województwo dołożyć od siebie cegiełkę tytułem wsparcia tych zadań – mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego.

Dla przykładu, dzięki przyznanym w konkursie środkom, w sołectwie Babienica, w gminie Woźniki realizowany będzie projekt “Budowa terenu rekreacyjnego w Mzykach”. Kwota całkowita zadania to 75 tys. zł, natomiast kwota dotacji z budżetu Województwa Śląskiego sięgnęła 60 tys. złotych.

Cieszę się, że wśród projektów z powiatu lublinieckiego znalazła się zgłoszona przez naszą gminę propozycja – podkreślił Burmistrz Woźnik, Michał Aloszko.

Bezpieczne miejsce przeznaczone do aktywnego wypoczynku powstanie w Mzykach przy ul. Słonecznej. Oprócz urządzeń zabawowych m.in. huśtawek, piramidy wspinaczkowej, bujaków czy karuzeli pojawią się też urządzenie fitness, stojaki na rowery i ławki.

Które, oprócz Mzyków, sołectwa w powiecie lublinieckim otrzymają dofinansowanie?

Tylko trzy sołectwa w powiecie lublinieckim otrzymają dotację w ramach Marszałkowskiego Konkursu “Inicjatywa Sołecka 2021”

Na podstawie: wozniki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.