W niedzielę 24 stycznia zmarł Benedykt Majer – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu

W niedzielę 24 stycznia zmarł Benedykt Majer – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu

Odszedł od nas, po dzielnej walce z chorobą, nasz wspaniały kolega, przyjaciel, dobry człowiek o pięknym i wrażliwym sercu – napisał w niedzielę w mediach społecznościowych Przewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu, Gabriel Podbioł.

Benedykt Majer – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w trakcie dwóch ostatnich kadencji – związany był nie tylko z działalnością samorządową. To również wieloletni artysta Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”, współzałożyciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublińcu i społecznik wspierający wiele inicjatyw lokalnych.

Urodzony w Częstochowie Benedykt Majer we wczesnej młodości przez pięć lat należał do lokalnego ogniska baletowego. Z zamiłowaniem do tańca nie rozstawał się podczas nauki w technikum, do którego uczęszczał w Pszczynie. Dzięki umiejętnościom rozwiniętym we wspomnianej grupie baletowej, nie miał problemów z dostaniem się do ZPiT “Śląsk”, w którym pracował od 9 stycznia 1967 roku. Początkowo występował w grupie, a następnie tańczył jako solista. Brał udział we wszystkich zagranicznych trasach koncertowych, m.in. w Australii i Nowej Zelandii.

Zapamiętamy Go jako urodzonego optymistę, dobrego, pogodnego człowieka o promiennym uśmiechu. Zawsze pełen energii i zaangażowania, z którym współorganizował w Koszęcinie przez wiele lat okolicznościowe spotkania byłych artystów Zespołu. Dusza towarzystwa, wspaniały kolega i niezapomniany tancerz. Poświęcił pracy w Zespole dwadzieścia lat swojego życia, pozostawiając wspomnienie znakomitych kreacji scenicznych. Nigdy nie stracił kontaktu z Zespołem, towarzyszył nam podczas koncertów i wydarzeń organizowanych w koszęcińskiej siedzibie. Wspierał Zespół “Śląsk” i był obecny w ważnych dla nas chwilach. Będzie Go bardzo brakowało – czytamy w oficjalnym komunikacie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

W październiku 2007 roku wszedł w skład czteroosobowego Komitetu Założycielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublińcu. Przyczynił się do dynamicznego rozwoju UTW – Był propagatorem kulturalnych wydarzeń w siedzibie Zespołu “Śląsk” i z jego inicjatywy członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na bieżąco uczestniczyli w występach renomowanych artystów w Koszęcinie. W albumach UTW można wspominać Kajtka na zdjęciach z wykładów, wyjazdów edukacyjnych, wycieczek krajoznawczych, rajdów rowerowych, wędrówek górskich, rozgrywek skatowych, występów zespołu śpiewaczego “Za młodzi na sen”. Był zawsze obecny i wspierający w ważnych chwilach miasta, ale wspierał też oddolne inicjatywy obywatelskie – podkreśla Bogna Konfisz, I wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublińcu.

Ostatnie Pożegnanie Benedykta Majera odbędzie się w czwartek 28 stycznia o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Mikołaja w Lublińcu, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz Parafialny – poinformowano na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego.

Na podstawie / zdjęcia:

“Życie ze sztuką” magisterska praca dyplomowa na Wydziale Projektowym ASP w Katowicach, Cz. Włuka

utwlubliniec.blogspot.com

zespolslask.pl

  1. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.