W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu powstanie oddział covidowy. Dyrektor placówki namawia do szczepień [statystyki]

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu powstanie oddział covidowy. Dyrektor placówki namawia do szczepień [statystyki]

Z danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że na terenie powiatu lublinieckiego notuje się obecnie 46 potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Lublińcu – statystyki dowodzą, że sytuację w powiecie lublinieckim można określić jako umiarkowaną.

W województwie śląskim najwięcej zachorowań występuje obecnie w Katowicach, gdzie odnotowano 198 zakażeń oraz w powiecie wodzisławskim – 138 przypadków z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa.

Biorąc pod uwagę statystki względem liczby zachorowań z podziałem na 10 tysięcy mieszkańców, w województwie najgorsza sytuacja jest w Jastrzębiu Zdroju, gdzie odnotowano 15,61 zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców. W Rudzie Śląskiej odnotowano 8.90 zakażeń, a w powiecie wodzisławskim 8.79.

Jak informuje dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu Włodzimierz Charchuła, w związku z rosnącą liczbą zakażeń prawdopodobnie w najbliższych dniach wydana zostanie decyzja o utworzeniu oddziału covidowego na terenie szpitala.

W dalszym ciągu lubliniecki SP ZOZ zachęca do szczepień, które w uznaniu władz powiatu są – Jedynym racjonalnym wyborem – Szpital apeluje również do osób zaszczepionych, aby umówić się na szczepienie uzupełniające. Punkt Szczepień w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9 (I piętro), tel. 735 208 038.

Statystyki dotyczące liczby zakażeń (Polska, województwa, powiaty): TUTAJ 

Statystyki dotyczące liczby szczepień (Polska, województwa, powiaty, gminy): TUTAJ

ŹRÓDŁO: gov.pl [stan na 18.11.2021]

 1. Upss… Ciekawe? Kto ma większe szanse? Pani Helena (?), czy powyższy news (dyr placówki) ?????????

  Pozwolę sobie powtórzyć: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/siostra-chmielewska-dziekuje-koronasceptykom/b3mssrs,79cfc278
  Panie Werner, jest Pan za czy … się czai? Popiera Pan Panią Helenę???? Proszę jasno/stanowczo! dać/określić! stanowisko/wypowiedź!!!! Czy stać Pana na to???

  Odpowiedz
 2. Mam za sobą, przyjęcie 3 dawki. Uczciwość nakazuje stwierdzić, że punkt szczepień przy ul. Sobieskiego pracuje wzorowo. Pozdrawiam wszystkich ,, czających się,, .

  Odpowiedz
 3. Jest Pan Gość!, Panie Werner.
  Zapraszam na Księżyc, popatrzmy z perspektywy = “poczimy się”. Tu nie ma covida, a zwłaszcza Pani Heleny i jej problemów i pomysłów.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.