W wieku 57 lat zmarł ks. Andrzej Bartysiewicz – kustosz sanktuarium i proboszcz parafii w Lubecku

W wieku 57 lat zmarł ks. Andrzej Bartysiewicz – kustosz sanktuarium i proboszcz parafii w Lubecku

W Uroczystość Wszystkich Świętych odszedł nasz duszpasterz i proboszcz ks. Andrzej Bartysiewicz – poinformowano w poniedziałek na oficjalnej stronie Rzymskokatolickiej Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubecku.

Nasz Proboszcz od dawna walczył z chorobą, jednak życie ziemskie jest kruche. Wciąż wierzymy, że jeszcze razem spotkamy się u Ojca w niebie. Niestety, nie będzie już nam dane razem sprawować Eucharystii. Ostatnia Eucharystia, a zarazem pożegnanie odbędzie się w czwartek o godzinie 11:00 w naszym parafialnym kościele. W środę o godz. 18:00 odbędzie się exporta. Różaniec w intencji ks. Proboszcza odbywać się będzie codziennie podczas różańca z wypominkami za zmarłych – w poniedziałek o 16:00 w Glinicy i o 17:30 w Lubecku – informują przedstawiciele parafii.

Ksiądz Andrzej Bartysiewicz urodził się 18 maja 1963 roku w Zabrzu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1989 roku w Opolu. Jako wikariusz pracował: od 26.08.1989 w parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach, od 28.08.1993 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karb, a od 16.08.2000 w parafii Wniebowzięcia NMP w Lubecku, gdzie w 2002 roku został proboszczem i kustoszem tutejszego sanktuarium [za: gliwice.gosc.pl]

Był magistrem teologii. Napisał pracę magisterską o Historii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy. Był również znawcą i miłośnikiem zabytków. Pisywał artykuły do prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Głos Serca – nr 22, z czerwca 2009, Parafia Zabrze-Rokitnica), gminnej (Wieści Gminne Gminy Kochanowice) i powiatowej. Prezentował Diecezjalne Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Radiu Katowice i Radiu Fiat.

W 2005 roku napisał i wydał książkę pt: Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej, której nieco zmienione wydanie ukazało się także w 2007 roku. W 2019 roku wydał książkę „Idźmy, tulmy się jak dziadki. Z dziejów parafii i sanktuarium w Lubecku”.

Zdjęcie oraz informacje: dzięki uprzejmości pana Piotra Grabolusa

  1. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.