W wieku 72 lat zmarła Danuta Jelonek, Radna Rady Miejskiej w Lublińcu

W wieku 72 lat zmarła Danuta Jelonek, Radna Rady Miejskiej w Lublińcu

W wieku 72 lat zmarła Danuta Jelonek – radna VI, VII i VIII kadencji Rady Miejskiej w Lublińcu, związana z klubem Forum Samorządu Lublinieckiego. 

Wielka strata i smutek. Człowiek o wielkim sercu – dobra, skromna, wyjątkowa. Do końca niezwykle aktywna, zaangażowana w sprawy społeczne, pomocna dla innych – szczególnie ludzi biednych, słabych i potrzebujących – wspomina Jan Springwald, przewodniczący Forum Samorządu Lublinieckiego.

Wspierała chore i niepełnosprawne dzieci w zakładach opiekuńczo- leczniczych, oddział Neurologii w Lublińcu. Działała na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców i środowiska naturalnego, bezpieczeństwa i infrastruktury miejskiej. Zawsze była blisko ludzi. Kochała przyrodę, kwiaty, co było widać w jej zadbanym w stylu chińskim ogrodzie. Ceniliśmy sobie naszą współpracę, wspieraliśmy się, w radzie byliśmy zawsze razem. Nigdy nie żaliła się na trudności, czy problemy zdrowotne. W ostatnich dniach życia prosiła nas jedynie o wsparcie modlitwą, co było bardzo poruszające – napisał Jan Springwald w imieniu radnych Forum.

Ostatnie Pożegnanie Danuty Jelonek odbędzie się w sobotę 9 kwietnia w kościele pw. św. Stanisława Kostki o godz. 12.00. Następnie Danuta Jelonek spocznie na Cmentarzu Parafialnym w Lublińcu.

W ostatnich Wyborach Samorządowych (2018) Danuta Jelonek cieszyła się poparciem 221 mieszkańców Lublińca. Stanowiło to 9,38% ważnych głosów w skali okręgu nr 3, z którego startowała oraz 32,08% spośród wszystkich głosów oddanych na radnych Forum Samorządu Lublinieckiego.

Danuta Jelonek zasiadała w Komisji Bezpieczeństwa i Praworządności oraz w Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych.

 1. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

  Odpowiedz
 2. Mówiliśmy o niej NASZA PANI DANUSIA.
  Pamiętam czasy, gdy nie była jeszcze radną, jak walczyła w imieniu mieszkańców o likwidację anten i nadajników na kominie ciepłowni. Burmistrz bezradnie rozkładał ręce i mówił to się nie da, a Ona dokonała tego. Nadajniki zdjęto.
  Nikt nie odtrąbił sukcesu radnej.. Sprawa przeszła bez echa, jedynie gdzieś w jakiejś gazetce wyczytałam, że nadajniki zdjęto.
  Żegnaj NASZA PANI DANUISIU.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.