Wakacje 2020. Autokary pod lupą policji – gdzie zgłosić kontrolę w powiecie lublinieckim?

Wakacje 2020. Autokary pod lupą policji – gdzie zgłosić kontrolę w powiecie lublinieckim?

Jak co roku, w związku ze zbliżającymi się wakacjami letnimi, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości kierujących, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach oraz stanu technicznego, głównie pojazdów realizujących przewóz osób autokarami – zapowiada Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto skorzystać z wykazu miejsc kontroli autobusów na terenie województwa wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i ich kierowców.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

W trakcie zgłoszenia podać należy: datę i godzinę wyjazdu, miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru oraz liczbę autokarów.
Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się o wydelegowanie osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli.

Kontrole autokarów wyznaczonych do przewozu grup z terenu powiatu lublinieckiego wyznaczono na terenie parkingu w rejonie Ronda Opolczyka.

na podstawie: slaska.policja.gov.pl

zdjęcie: policja.pl (arch.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.