Warsztaty szycia na maszynie! MDK Lubliniec zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Programu “Dom Kultury+” [ZAPISY]

Warsztaty szycia na maszynie! MDK Lubliniec zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Programu “Dom Kultury+” [ZAPISY]

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na warsztaty szycia na maszynie! Bezpłatne zajęcia poprowadzi instruktorka Katarzyna Grabińska.

To kolejna inicjatywa zaproponowana przez samych mieszkańców miasta i realizowana w lublinieckim MDK w ramach programu “Dom Kultury+” dofinansowanemu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z właściwą obsługą maszyny do szycia i będą mogli stworzyć własne dzieło. Jak zapowiada prowadząca spotkania Katarzyna Grabińska – uszycie kardiganu czy innej prostej części garderoby jest w zasięgu każdego, kto podejmie się pracy przy urządzeniu. Inicjatywa będzie również świetną okazją do odświeżenia maszyn, które być może od dawna nieużywane, spoczywają na strychach lub w szafach.

Warsztaty odbędą się w Miejskim Domu Kultury w terminach:

  • 5 sierpnia (17.00-21.00)
  • 12 sierpnia (17.00-21.00)

Każde spotkanie będzie miało taki sam przebieg – należy więc wybrać jeden z terminów. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Organizatorzy zapewniają materiały do szycia i dostęp do wszelkich akcesoriów.

Wymagania: własna maszyna do szycia, wiek powyżej 15 lat

ZAPISY od 29 lipca w Galerii pod Glinianym Aniołem – osobiście lub telefonicznie (34 351 06 88)

Historia maszyny do szycia: TUTAJ [wkipedia.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.