Ważne rozmowy o zagrożeniach. Policjanci z KPP Lubliniec odwiedzają szkoły i przedszkola

Ważne rozmowy o zagrożeniach. Policjanci z KPP Lubliniec odwiedzają szkoły i przedszkola

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wizytują placówki oświatowe zlokalizowane na terenie powiatu. Po spotkaniach w Strzebiniu, Kochcicach, Lublińcu, Woźnikach, Herbach, Ligocie Woźnickiej i Lubecku, we wtorek stróże prawa gościli w Szkole Podstawowej w Koszęcinie.

W trakcie pogadanek profilaktycznych, prowadzonych przez policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowego, uczniowie klas I-III SP Koszęcin dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z zimowego wypoczynku. Mundurowi zwracali uwagę na niebezpieczeństwa i zagrożenia związane m.in. z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Sporo czasu poświęcono na przypomnienie podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze z KPP Lubliniec przypominali uczniom o tym jak ważne i konieczne jest stosowanie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze – nie tylko wśród dzieci, ale także osób dorosłych.

W czasie wtorkowego spotkania najmłodsi dowiedzieli się również jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Edukacja i profilaktyka wśród najmłodszych to obszary szczególnie ważne dla lublinieckich policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów – podkreślił asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubliniec.

zdjęcia: lubliniec.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.