Ważny komunikat duszpasterzy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu w związku z sytuacją epidemiczną

Ważny komunikat duszpasterzy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu w związku z sytuacją epidemiczną

W związku ze wstępnie potwierdzonym zakażeniem koronawirusem jednego z duszpasterzy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu, miejscowa wspólnota zakonna podjęła decyzję o samoizolacji – czytamy w specjalnym komunikacie opublikowanym na internetowej stronie parafii.

O sytuacji poinformowane są już służby sanitarne. Oczekujemy na potwierdzenie wyniku na obecność SARS-CoV-2 u chorego współbrata oraz decyzje Sanepidu. Jednocześnie informujemy, że od dnia dzisiejszego (08.10.2020 roku) nabożeństwa w kościele parafialnym będą sprawowane według stałego porządku, a posługę podejmą kapłani spoza wspólnoty – informują duchowni.

Intencje mszalne będą odprawiane według następującej zasady:  jedna intencja w kościele przez kapłana z zewnątrz, pozostałe intencje będą odprawiane przez ojców w klasztorze (bez udziału wiernych) – Wszystkich prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy. Wszelkie informacje o bieżącej sytuacji będą publikowane tylko na naszej stronie internetowej – zapowiadają Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Lublińcu.

*      *      *

W minionej dobie odnotowano 375 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. Najwięcej chorych wykryto m.in. w powiatach: rybnickim (8), żywieckim (14), bielskim (14), tarnogórskim (15), kłobuckim (18), częstochowskim (28), w miastach: Częstochowie (54), Rybniku (20), Bielsku–Białej (19) i Bytomiu (15).

  1. Podobno ten ksiądz uczył w LO Mickiewicza? Co z uczniami z którymi miał lekcje?

    Odpowiedz
  2. Czuwajcie! Trwajcie w wierze! Bądźcie mężni i silni!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.