Więcej dofinansowań w ramach projektów LGD “Leśna Kraina Górnego Śląska” [ANKIETA dla mieszkańców]

Więcej dofinansowań w ramach projektów LGD “Leśna Kraina Górnego Śląska” [ANKIETA dla mieszkańców]

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” rozpoczyna prace nad przygotowaniem dokumentów pozwalających na wykorzystanie środków z nowych funduszy.

Aktualnie trwają rozmowy nad wprowadzeniem wielofunduszowości dla LGD w okresie programowania na lata 2021 – 2027. Formuła ta pozwoliła by na realizowanie projektów za pośrednictwem LGD nie tylko ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) jak dotychczas, ale również z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) – informuje Stowarzyszenie.

Realizacja Polityki Spójności finansowanej z EFRR oraz EFS przez Lokalne Grupy Działania wiąże się z dostępem do dodatkowych środków – umożliwi więc dofinansowanie większej liczby projektów przygotowanych przez podmioty z obszaru LGD tj.: instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy.

W związku z tym LGD Leśna Kraina Górnego Śląska zaprasza mieszkańców do udziału badaniu, które będzie podstawą do sformułowania informacji dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego dot. typów działań, które Stowarzyszenie zamierza realizować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w przyszłej perspektywie finansowej.

Ankieta dotyczy oceny różnych aspektów naszego codziennego życia i jest anonimowa.

Link do ankiety: TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.