Wielka akcja ekologiczna w przedszkolach i szkołach podstawowych!

Wielka akcja ekologiczna w przedszkolach i szkołach podstawowych!

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #SegregujeMy. Celem przedsięwzięcia, skierowanego do dzieci z przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych, jest zwiększenie ekologicznej świadomości wśród najmłodszych.

Akcja rozpocznie się 25. kwietnia, punktualnie o godzinie 10:00. Uczestnicy wszystkich zgłoszonych placówek, otrzymają od opiekunów rysunek formatu A4. W kolorowaniu konturów mogą być wykorzystane wyłącznie kredki. Rysunek do pokolorowania dostępny jest na stronie organizatora: eco.crl.org.pl. Przedstawiciele zgłoszonych placówek samodzielnie pobierają i drukują we własnym zakresie potrzebną ilość rysunków. Szczegółowy regulamin znajdziecie – TUTAJ.

Zadaniem, które czeka na dzieci jest poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Organizator akcji zachęca, by po wykonaniu zadania dzieci zabrały pokolorowany obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy członkowie rodziny będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady!

Celem inicjatywy jest popularyzacja poprawnego segregowania odpadów i promowanie postaw proekologicznych – Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też Centrum Rozwoju Lokalnego podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą, przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród dzieci – czytamy na stronie wozniki.pl.

  1. Litości…Dlaczego prawie wszystkie tytuły na tym portalu okraszone są wykrzyknikami? W efekcie każda, nawet najbardziej neutralna wiadomość “krzyczy”. Skonsultujcie to z kimś kto zna język polski.

    Odpowiedz
  2. …gdyby jeszcze zawartości tych kolorowych pojemników z posegregowanymi śmieciami nie lądowały w jednym zbiorniku w tej samej śmieciarce to byłby to już prawdziwy sukces i recykling 😀
    Bodaj w programie “Alarm” pokazano kiedyś taki przypadek z Dolnego Śląska… niestety nie odosobniony…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.