Wielka feta w Lisowie! Nowy wóz zawitał do remizy. [FILM / ZDJĘCIA]

Wielka feta w Lisowie! Nowy wóz zawitał do remizy. [FILM / ZDJĘCIA]

Tłumy mieszkańców, rozbrzmiewające syreny i efektowne race – tak w środę, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisowie witano nowy samochód ratowniczo – gaśniczy, który zasili wyposażenie jednostki.

Nowy pojazd o numerze operacyjnym 509[S]47 to SCANIA P360. Samochód posiada napęd na cztery koła oraz moc silnika 360 KM (265 kW). Wyposażony jest w sześć miejsc siedzących, w systemie 1+1+4. Zabudowa maszyny wykonana jest z aluminium, z elementami kompozytowymi i układem skrytek 3+3+1.

SCANIA posiada zbiornik na wodę o pojemności 3.000 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. Wyposażona jest również w autopompę Ruberg o wydajności 2771 l/min, przy ciśnieniu 10 bar.

Możliwości pojazdu pozwalają na szybkie natarcie wysokociśnieniowe, dzięki wężowi o długości 60 metrów z prądownicą wodno-pianową.

W górnej części wozu znajduje się pneumatyczny, teleskopowy maszt oświetleniowy LED o mocy 30.000 lm. Kolejnym elementem jest wyciągarka o uciągu 8.165 kg. Do dyspozycji strażaków z OSP Lisów będzie również działko wodno-pianowe o wydajności do 3200 l/min.

Film i zdjęcia: dzięki uprzejmości Redakcji Lubliniec998 (Facebook)

Współpraca: Patryk Sapa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.