Wielka gwiazda polskiej piosenki wystąpi na “Festiwalu Życia” w Kokotku. Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek

Wielka gwiazda polskiej piosenki wystąpi na “Festiwalu Życia” w Kokotku. Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek

Już w sobotę 28 sierpnia, w trakcie Festiwalu Życia, wystąpi zespół Golec uOrkiestra! Formacja uświetni największe plenerowe chrześcijańskie wydarzenie na Śląsku, organizowane przez Misjonarzy Oblatów przy współpracy z Diecezjami Gliwicką, Sosnowiecką i Bielsko-Żywiecką oraz Archidiecezjami Katowicką i Częstochowską. 

Festiwal Życia rozpocznie się znacznie wcześniej, bo w poniedziałek 23 sierpnia i zakończy się w niedzielę. W bogatym programie zaplanowano wspólne modlitwy, konferencje i panele dyskusyjne, warsztaty, zajęcia integracyjne i sportowe (z widowiskowym biegiem festiwalowym) oraz koncerty.

Wydarzenie zapoczątkowane w 2018 roku odbędzie się w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA, którego główną funkcją jest działalność rekolekcyjna dla młodzieży. Obiekt położony jest w malowniczej dzielnicy Lublińca, nad Stawem Posmyk.

Zwieńczeniem kolejnej edycji będzie występ Golec uOrkiestry. Formacja założona została w 1998 roku przez, pochodzących z Milówki w Beskidzie Żywieckim, braci bliźniaków Pawła i Łukasza Golców oraz Edytę Golec, żonę drugiego z muzyków. Golec uOrkiestra – łączący tradycyjne brzmienie z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock’n’rolla, rhythm and bluesa oraz muzyki jazzowej – jest jedną z najwybitniejszych współczesnych grup muzycznych w Polsce, z pokaźną liczbą nagród i wieloma występami w kraju, a także w różnych zakątkach świata.

Członkowie zespołu bardzo często odwołują się do głęboko zakorzenionej wiary. Występowali m.in. w Watykanie, czy na Jasnej Górze z koncertami kolęd. 14 sierpnia br. Golec uOrkiestra znów pojawili się w Częstochowie i wzięli udział w koncercie “Jasna Strona Mocy”. Już niebawem odwiedzą Festiwal Życia w Kokotku.

OFICJALNA STRONA “FESTIWALU ŻYCIA” – TUTAJ   

Zdjęcie / film: festiwalzycia.pl [arch. 2019]

 1. Nie wielka gwiazda tylko wielcy kowidowi naciągacze w kulturze. Wydębili od ministerstwa grube miliony, kiedy tysiące ludzi straciło pracę i środki utrzymania. Grają na słono opłacanych imprezach partyjnych. Nikt kto ma grosz przyzwoitości nie pójdzie na ich koncert.

  Odpowiedz
  • Masz rację, ale zobaczysz, ilu ma “grosz przyzwoitości”. A raczej ilu go nie ma. A co tej “gwiazdy” – niedawno grali na koncercie i nawoływali do zbierania kasy na leczenie jakiegoś chorego dziecka. Zapytam – czy i w jakiej wysokości wspomogli tę zbiórkę z części kasy jaka za nic otrzymali os PiSu kilka miesięcy wstecz? Na odpowiedź nie liczę.

   Odpowiedz
 2. Masz rację, ale zobaczysz, ilu ma “grosz przyzwoitości”. A raczej ilu go nie ma. A co tej “gwiazdy” – niedawno grali na koncercie i nawoływali do zbierania kasy na leczenie jakiegoś chorego dziecka. Zapytam – czy i w jakiej wysokości wspomogli tę zbiórkę z części kasy jaka za nic otrzymali os PiSu kilka miesięcy wstecz? Na odpowiedź nie liczę.

  Odpowiedz
 3. Pięknie Pan podsumował!

  Odpowiedz
 4. Mam takie pytanie. Starosta z burmistrzem podpisali zakaz organizowania imprez do końca września. Oblat to nie dotyczy? Dyspensa biskupa? Kokotek eksterytorialny? Wszystkie inne imprezy niebezpieczne, ale kościółkowy zlot połowy województwa jest w porządku? Jak to jest, panowie w kieckach i garniturach?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.