Wielki sukces i kolejne trofeum w gablocie. Mażoretki “Szafir” z Lublińca Mistrzyniami Europy! [MDK Lubliniec]

Wielki sukces i kolejne trofeum w gablocie. Mażoretki “Szafir” z Lublińca Mistrzyniami Europy! [MDK Lubliniec]

Lepszego zakończenia sezonu nie można było sobie wymarzyć! Mażoretki “Szafir” z Lublińca sięgnęły po złoto w konkurencji Mini formacja – klasyczny baton seniorki podczas Mistrzostw Europy [Europan Majorettes Chanpionship], które odbyły się w Opolu!

To kolejny, wielki sukces dziewcząt trenujących na co dzień pod skrzydłem Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

W Opolu rywalizowało ponad dwa tysiące mażoretek z całej Europy. Pomimo ogromnej konkurencji “szafirki” przygotowane przez doświadczoną i utytułowaną instruktor Małgorzatę Prowdę, świetnie zaprezentowały się przed Jury oraz zgromadzoną publicznością, co zaprocentowało zdobyciem pierwszego miejsca!

Mażoretki nie spoczywają na laurach i rozpoczynają treningi w nowych grupach – zapowiada Paulina Wojtulek z Miejskiego Domu Kultury.

Dotychczasowe sukcesy z pewnością zmotywują dziewczęta do dalszej pracy i być może przyciągną kolejne adeptki – tym bardziej, że to nie pierwszy sukces na koncie grupy założonej zaledwie cztery lata temu – wystarczy wymienić tutaj chociażby srebrny medal wywalczony podczas rywalizacji o II Europejski Puchar Mażoretek w Novigradzie (czerwiec 2022, Chorwacja) oraz znakomite osiągnięcia wywalczone wespół z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec!

Czytaj również:

Miejska Orkiestra Dęta z Lublińca podbiła Szczecin! Prestiżowe sukcesy w towarzystwie mażoretek “Szafir”

Spektakularny sukces Miejskiej Orkiestry Dętej i Mażoretek “Szafir” z Lublińca! Najwyższe laury w dalekiej Hiszpanii [FILM]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.