Wielkie emocje w środku nocy.

Wielkie emocje w środku nocy.

W piątek, punktualnie o godzinie 18:00, ruszył VI Nocny Turniej Oldbojów, w którym zmierzyło się osiem drużyn zrzeszających piłkarskich weteranów. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu emocji nie zabrakło, a najlepszą ekipą okazała się drużyna Izostalu Zawadzkie.

Oprócz zwycięzców, w turnieju mierzyły się jeszcze cztery zespoły z Lublińca – dwie ekipy Sparty, TKKF Pedagog oraz FCC Lubliniec. Pozostałe ekipy przyjezdne to: Oldboj Osadnik Babienica, Piast Gliwice oraz RKS Oldboj Radomsko.

Zaciętą rywalizację oglądaliśmy już w fazie grupowej rozgrywek. W 12 pojedynkach strzelono 41 bramek. Większość wyników wskazywała na wyrównany przebieg spotkań lecz tylko Izostal zdołał zgarnąć komplet punktów, pewnie awansując do strefy półfinałowej.

Tam piłkarze z Zawadzkiego (na zdjęciu) kontynuowali efektowny marsz po finał, pokonując 3:1 gliwickiego Piasta. W drugim meczu półfinałowym TKKF Pedagog gładko ograł przeciwników z Radomska 4:0. Podczas gdy Piast Gliwice walczył z RKS’em o trzecie miejsce (1:3) emocje w lublinieckiej hali sportowej sięgały zenitu.

W wielkim finale lubliniecki Pedagog bronił honoru miasta w starciu z rozpędzonym Izostalem! Piłkarze z Zawadzkiego pokonali jednak gospodarzy 4:2 i zasłużenie sięgnęli po okazały Puchar Burmistrza Lublińca. Na miejscach 4-8 znalazły się odpowiednio: FCC Lubliniec, Sparta I Lubliniec, Sparta II Lubliniec i Oldboj Osadnik Babienica.

Szósta edycja imprezy, jak zawsze, przyciągnęła dużą uwagę mieszkańców i mediów. O renomie corocznego turniej świadczy fakt, że swój udział w rywalizacji zgłaszają reprezentacje takich klubów jak wspomniany Piast czy Górnik Zabrze. Na uwagę zasługują również pozostałe elementy organizacyjne – muzyka, spiker czy poczęstunek. Tym razem puchar pojechał do Zawadzkiego. Kolejne emocje, za rok.

Skład zwycięskiego Izostalu Zawadzkie: Ł. Łągiewka, Z. Sodel, M. Mastarnak, G. Monkos, M. Sikora, G. Kczmarzyk, W. Nowicki, G. Nowak.

Zdjęcie: spartaoldboys.futbolowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.