Wielkie granie w Lublińcu. Przed nami drugi turniej piłkarski “Sporting Cup”.

Wielkie granie w Lublińcu. Przed nami drugi turniej piłkarski “Sporting Cup”.

Już w sobotę (8 czerwca) na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbędzie się druga edycja ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dla dzieci pod nazwą “Sporting Cup”.

Organizatorem turnieju, w którym zagrają młodzi piłkarze z kategorii Żaków (rocznik 2010 – 2011), jest lubliniecka Sporting Football Academy – Turniej ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, umożliwia rywalizację na najwyższym ogólnopolskim poziomie co stanowi promocję miasta Lubliniec – czytamy w oficjalnej zapowiedzi na profilu SFA w portalu Facebook – TUTAJ.

W sobotnim turnieju zagrają dwie drużyny Sporting Football Academy, Polonia Bytom, Cracovia Kraków, Skra Częstochowa, Rozwój Katowice, Piast Gliwice oraz Stadion Śląski Chorzów. Pierwsze emocje od godziny 10:00.

I edycja turnieju Sporting Cup, skierowanego do dzieci z rocznika 2008/09 odbyła się 16 września ubiegłego roku. Na Stadionie Miejskim zameldowało się osiem drużyn z całego Śląska a emocjonująca rywalizacja przyciągnęła sporą grupę kibiców. Umiejętnościom 85 zawodników, występujących na co dzień w ligach Orlika, przyglądał się były wybitny Reprezentant Polski, gość specjalny imprezy – Władysław Żmuda.

W pierwszej odsłonie zwyciężyła ekipa GKS’u Katowice. Jak będzie tym razem? Zapraszamy na Stadion Miejski w Lublińcu!

Przypominamy jednocześnie, że 24 sierpnia Sporting Football Academy organizuje kolejną imprezę piłkarską, tym razem o zasięgu międzynarodowym. W turnieju “International Sporting Cup” (kategoria wiekowa U-11) zagrają m.in. Juventus, Manchester City, West Ham United, PSV Eindhoven czy Sparta Praga. W Lublińcu zameldują się łącznie 32. drużyny z Europy i Polski.

Zdjęcie: archiwum SC 2018.

.

  1. phehehe “promocja Lublińca” a ani jedna z pozostałych lublinieckich ani okolicznych drużyn nie gra na tym turnieju ani na sierpniowym bo sporting ma swoje wizje i widzimisię…

    Odpowiedz
  2. Ty Piotr nie przypominam sobie , żeby Sparta czy AS zapraszała Sporting na swoje turnieje, które też organizują- to co się dziwisz??Tyle ,że organizacja i poziom turnieji organizowanych przez SFA w porównaniu z resztą lublinieckich klubów to prawdziwa przepaść ,nie ta liga po prostu.Poczynając od obsady po całą otoczkę tych wydarzeń. Sparta i AS mogą się uczyć od nich.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.