Wielkie sukcesy i kolejne dofinansowanie dla Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu

Wielkie sukcesy i kolejne dofinansowanie dla Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu znalazła się wśród 30 szczęśliwych zwycięzców otrzymując dofinansowanie w wysokości 14 930,00 zł z Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego na projekt Zaprogramuj Bibliotekę w ramach XIV edycji programu „Na Dobry Początek”.

Kolejnym prestiżowym osiągnięciem w historii placówki jest bardzo udany udział w akcji “Przerwa na Wspólne Czytanie”, organizowanej przez Kinder Mleczna Kanapka!

Celem projektu “Zaprogramuj Bibliotekę” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z ograniczonym dostępem do nowoczesnych form edukacji, w tym wspieranie rozwoju dzieci poprzez realizację zajęć o charakterze dydaktyczno-wychowawczym oraz wykorzystanie nowatorskich metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z gmin liczących nie więcej niż 25 tys. mieszkańców.

– Nasz projekt Zaprogramuj Bibliotekę realizowany będzie od 01 stycznia do 30 czerwca 2022 roku i skierowany jest do dzieci w wieku 3-9 lat. Główny cel projektu to wprowadzenie najmłodszych i ich rodziców w świat kodowania, jako nowoczesnej formy edukacji, z jednoczesnym zadbaniem o ich potrzeby emocjonalne, wprowadzając ich w mindfulness – uważność w relacjach (uważni rodzice – uważne dziecko). W projekcie oferujemy również szkolenia dla nauczycieli z metodyki nauczania programowania, kodowania oraz uważności – podkreśla Katarzyna Lubosz z MPBP Lubliniec.

Należy dodać, że biblioteka jest jedną z czterech organizacji z województwa śląskiego, która znalazła się na liście zwycięzców.


Niezwykłym wydarzeniem jest znakomite, trzecie miejsce, które z liczbą 91 600 głosów Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna wywalczyła w akcji “Przerwa na Wspólne Czytanie”. Do Lubiteki trafi zatem nagroda główna, na którą składa się: spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem za 4.000,00 zł, komplet książek od wydawnictwa Trefl o wartości 1.000 zł oraz Kamishibai – tekturowy teatrzyk za kwotę 120 zł.

Każdy mógł oddać swój głos na wybraną bibliotekę do 31 października. Rywalizacja nie była łatwa, gdyż o nagrody walczyło ok. 1 000 bibliotek. Nagrodzonych zostało łącznie 300 placówek z czego tylko miejsca 1-5 otrzymały nagrodę główną.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój czas oddając głosy na naszą bibliotekę w akcji, zachęcając tym samym do głosowania swoich bliskich i znajomych. Wygrana jest naszym wspólnym sukcesem – podsumowuje dyrekcja oraz kadra placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.