Wirtualny luty w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu [ZAPOWIEDZI]

Wirtualny luty w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu [ZAPOWIEDZI]

Język angielski dla dzieci, warsztaty rękodzieła z okazji Walentynek, spotkanie książką, teatrzyk kukiełkowy, kolejne warsztaty makramy, literackie czwartki oraz akcje czytelnicze – to wydarzenia zaplanowane w lutym w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu.

W dniach 6 i 20 lutego o godzinie 11.00 odbędą się zajęcia edukacyjno-czytelnicze z języka angielskiego dla dzieci: JĘZYK, KSIĄŻKA, ZABAWA: Tell The Tale (Opowiedz Historyjki). Zajęcia uczące języka w naturalny sposób, czyli w formie zabawy poprowadzą Aleksandra Błaśkiewicz i Mariola Widera.

Z okazji walentynek 9 lutego o godzinie 17.00 zorganizowane zostaną warsztaty rękodzielnicze “Bez Was nie ma Nas”: Walentynkowe Puzzle stworzycie z Eweliną Wajdą.

Spotkanie z książką dla dzieci z cyklu “Lubi mi się czytać” zaplanowano na dzień 16 lutego o godz. 17.00. Poznacie tutaj opowiadanie napisane w wieku 10 lat przez Justynę Kierat pt. Trzy myszki, a w role lektorów wcielą się Barbara Kierat i Katarzyna Lubosz;

W niezapomnianą podróż w Krainę Królowej Śniegu z teatrzykiem kukiełkowym przygotowanym przez pracowników biblioteki zabierzemy dzieci w sobotę 13 lutego o godzinie 11.00. Będziecie śledzić losy Gerdy i Kaja oraz ich przygody, które jak to zwykle w bajkach bywa, zakończą się szczęśliwie. Miłość zwycięży zło i to przesłanie zapadnie nam w pamięci na długo po zobaczeniu teatrzyku.

Miłośników sznurków, plecionek, ozdób ręcznie robionych zapraszamy we wtorek 23 lutego o godz. 18.00 na czwarte warsztaty makramy “Bez Was nie ma Nas”, w trakcie których, z Magdaleną Oberską wykonacie wiszący kwietnik.

Polecamy trzeci odcinek z serii bibliotecznych podcastów literackich w cyklu Literackie Czwartki w Lubitece autorstwa Arletty Szymanek-Kopiec, których wspólnym mianownikiem jest literatura. Do słuchania o literaturze w obrazkach zapraszamy 25 lutego o godzinie 18.00. Podcasty cieszą się coraz większą popularnością. Są idealnym medium towarzyszącym – można je odtwarzać np. w czasie jazdy samochodem czy przy wykonywaniu domowych obowiązków.

Akcje Czytelnicze w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu:

W okolicach dnia św. Walentego 12 i 13 lutego zachęcamy do niecodziennej zabawy z cyklu Walentynkowa randka z książką: niespodzianka zachęcająca do zakochania się w czytaniu. Będzie to spotkanie w ciemno, a wypożyczający nie będą wiedzieli, jaką książkę wybierają. Ukryty wolumin nie posiada żadnej wskazówki, opisu czy sugestii dotyczącej zawartości paczuszki, charakteryzuje go jedynie piękne opakowanie i krótka sentencja o miłości, jaką do niej dołączono.

17 i 18 lutego z okazji Światowego Dnia Kota zapraszamy do kolejnej akcji “Wypożycz kota w worku”, która będzie polegać na wypożyczeniu książki w ciemno, spośród znajdujących się w worku. Znajdą się tam publikacje specjalnie wybrane przez naszych bibliotekarzy.

LUBITEKA, profil Facebook: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.